Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Бал дебютанток Спілки української молоді

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Бал дебютанток Спілки української молоді

У залі готелю «Шератон» у Парсиппані (штат Нью-Джерзі) 2 лютого ц. р. відбувся 49-й Бал дебютанток Спілки української молоді в Америці (СУМ). Цього дня для десятьох дебютанток здійснилася мрія одягнути вишукану білу сукню. А для їхніх батьків ця мить стала непростим усвідомленням простої істини: життя триває, тільки тепер їхня доня стала дорослою! Невимовна радість одних і стримані емоції інших об’єднали в собі цілу палітру яскравих вражень про перевтілення юначок у чарівних царівен.

В описуваній події не можна не оминути увагою феномен казковості. Зокрема, для чого витрачається стільки часу, нервів і грошей батьків, аби на один вечір побачити свою доньку в оточенні більш ніж 600 інших гостей, які перед тим також активно провели час у «гарячих точках» дизайнерських крамниць. Скептики можуть засумніватись у здоровому глузді шановної публіки; реалісти ж справедливо присоромлять їх, оскільки всі присутні на цій урочистій події — це, насамперед, небайдужі люди, які особисто долучилися до справи виховання юначок. Разом у залі вони поєднали в собі багатолітні зусилля, щоби стати тим світом, у якому здійсниться казка про чарівну царівну. Якщо в дитинстві ця казка реалізувалася через гру з ляльками-царівнами, то цього дня межа між дівчинкою, яка бавиться ляльками, і царівною стирається. Дебютантки на коротку, але надзвичайно хвилюючу мить перетворюються на тих царівен, якими колись так прагнули стати. Перед очима захопленої публіки вони виходять одна за одною в супроводі кавалерів, щоби вклонитися та подякувати тим, хто їх виховував, а також засвідчити свій вступ у доросле життя української громади.
Офіційна частина балу складається з безлічі формальностей, відповідальність за які взяв на себе Організаційний комітет на чолі з Ларисою Благою-Татаренко. Подруга Лариса передала право вести врочисту частину імпрези її господарям — Олі Фіґоль і Юрію Симчику, які привітали гостей і розпочали представлення дебютанток.
Цього року шановна публіка мала честь вітати дебютанток: Алісію-Марію Гецнер (Baltimore, MD) у супроводі Андрія Коротунова; Софію-Стефанію Горинь (Old Bethpage, NY) у супроводі Андрія Кілія; Меланію-Катерину Гуменюк (Perry Hall, MD) у супроводі Матея Томашевського; Олександру-Анну Мамрош (Yonkers, NY) у супроводі Івана Медведя; Кристен Мандич (Hackettstown, NJ) у супроводі Юрія Закалюжного; Алексу-Кристин Оліярник (Mahwah, NJ) у супроводі Раяна Завойського; Стефанію-Марію Перексту (Oakridge, NJ) у супроводі Павла Тимківа; Марту Телепко (Parsippany, NJ) у супроводі Романа Дідуха; Александру-Марію Тенюх (White Plains, NY) у супроводі Миколи Головка; Маріанну Тимоч (Hastings-on-Hudson, NY) у супроводі Стефана Палилика.
Вихід дебютанток є цілим мистецтвом опанування манер і плавності рухів. Безумовно, усі присутні в залі очікують на цю мить свята з нетерпінням, бо кожна з дебютанток намагається з аристократичною впевненістю продемонструвати свою вишукану білосніжну сукню, зі смаком підібрані прикраси та корону на голові.
Привітання батьків. Букетик троянд, отриманий від матері. Елегантний кавалер, який бере під руку й веде по колу під захопленими поглядами присутніх — що ще потрібно молодій панянці, щоб відчути невимовну радість?! Найважливіший момент — це уклін. Із лебединою грацією присідаючи в реверансі та випромінюючи радість і вдячність, кожна дебютантка викликає усмішку й аплодисменти всієї публіки. У цій незабутній миті закладений сенс юності та краси, а також освячений увагою всієї громади перехід до зрілости, який залишиться на все життя.
«Дорогі подруги, — звернувся до дебютанток Андрій Бігун, голова Крайової управи СУМ, — ми пишаємося вами. Ми надзвичайно радіємо, що ви можете сьогодні відзначити ваш перехід у доросле життя. Пам’ятайте на ціле життя про те, хто ви такі й звідки походите. Плекайте далі глибоку любов до своєї родини, до Бога й до України. Будьте завжди гордими за свою приналежність до українського роду. Нехай Господь Бог благословить, а святий Архістратиг Михаїл тримає вас під своєю опікою та допомагає вам завжди на вашому життєвому шляху».
Ключовими в промові друга Бігуна були слова про взаємопов’язаність людей, які спричинилися до виховання дебютанток у СУМ. Сім’я, друзі, виховники, учителі — усі ми творимо велике коло зв’язків, у яких зростають наші діти та майбутнє України. У символічному «Приречені дебютантки», яке зачитала Алекса Оліярник, дебютантки засвідчили свою відданість ідеям попередників — іти до мети в пошуках свого життєвого шляху, залишаючись вірними Богові й Україні.
Кульмінацією офіційної частини балу є Віденський вальс. Під сентиментальні звуки вальсу Євгена Доги Григорій Момот гармонійно поєднав у своїй хореографії класичні рухи вальсу з експресивними елементами, які властиві українським народним танцям. Чергування коротких і довгих кроків, уповільненого та швидкого темпу під час кружляння на місці, у русі та в колі справляли ефект мінливих візерунків, що відображують чарівну мрію. У фіналі вальсу кавалери підіймають дівчат у повітря, із кружлянням опускають їх на землю, щоби вже за мить ,після розвороту, побачити їх у своїх обіймах, сидячи на коліні.
Цікаво, що Євген Дога написав свій вальс до фільму «Польоти вві сні та наяву». «Спустившись на землю» після мрійливого кружляння-лету, під шалені оплески, кавалери елегантно довірили право наступного танцю батькам дебютанток.
Після цього офіційна частина балу закінчилася, а щасливі дебютантки продовжували кружляти під звуки гуртів «Грім» із Нью-Йорка та «Ворони» зі Сирак’юзів, витанцьовуючи польки, рок-н-роли та коломийки. Під фінальні акорди коломийки хлопці-танцюристи побудували акробатичну «вежу» з двох поверхів, яку ефектно перетворили на вертикальну двоповерхову «стіну».
Цей вечір був незабутнім для всіх присутніх; і велика заслуга в цьому — Організаційного комітету балу, очоленого Ларисою Благою-Татаренко, у складі Олі Фіґоль, Дарки Горбачевської, Олі Загнійної, Наталки Горбачевської та Мирона Приймака. Завдяки винятково професійній організації кожен присутній міг відчути надзвичайну атмосферу справжнього свята.
Секрет успіху балу — і в суто людському вимірі. Як зазначила Лариса Блага-Татаренко: «Останніми роками ми мали змогу покращити систему підготовки балу за рахунок особистого підходу. Ми приділяємо увагу менторству та проведенню персональних розмов, аби допомогти юнацтву змінитися й зрозуміти свою роль і те, як поводитися в різних соціальних обставинах. Цей досвід є унікальним, бо ми надаємо нашим дівчатам і хлопцям можливість побачити інший світ; цей досвід матиме тільки невелика частина людей, із якими вони будуть спілкуватися в майбутньому».
Із батьківської точки зору, як розповіла нам мати однієї з дебютанток Оксана Телепко: «Бал коштував багато нервів, але те все варте зусиль — донька встала вранці й сяє від щастя, що це відбувається з нею».
«Вони були справжніми принцесами. Я би справді хотіла бути на їхньому місці, — ділиться враженнями американка Мішель Мачала, котра прибула на бал із подругою українкою. — Вони були чарівними. Найголовніше – те, що вони навчилися манер, того, як співпрацювати з іншими й бути частиною своєї культури. Їхні усмішки промовляють самі за себе. Вони – такі теплі».
Проведення балу стало можливим за спонсорської підтримки Федеральної кредитової кооперативи СУМА (Йонкерс, Нью-Йорк), Української національної федеральної кредитової спілки, Домівки СУМ у Йонкерсі та Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» (Нью-Йорк). Організаційний комітет висловлює щиру подяку Крайовій управі СУМ, маестро Андрію Стасіву за створення святкового настрою своєю віртуозною грою на фортепіано й усім волонтерам, які долучилися до організації цього заходу. Особлива подяка батькам за зразкове виховання та представлення дебютанток, а ескортам – за професійне виконання обов’язку супроводжувати дебютанток!
Казка під назвою «Бал дебютанток СУМ-2013» закінчилася, а Організаційний комітет уже розпочав роботу над підготовкою до проведення ювілейного 50-го «Балу дебютанток СУМ-2014». Він відбудеться 1 березня 2014 року. Не проґавте цієї події — буде багато приємних несподіванок!

Віктор Курилик

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...