Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

Архієпархія запрошує родини, які пережили переслідування за віру

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Архієпархія запрошує родини, які пережили переслідування за віру
Архієпископ Стефан Сорока

Архієпископ Стефан Сорока

У плані підготовки до багаторівневої світової зустрічі родин, яка пройде у Філадельфії у вересні 2015 року, архієпископ Стефан Сорока з Української католицької архієпархії Філадельфії повідомив про своє бажання надати слово тим сім’ям, які пережили переслідування за віру, щоби вони під час цього заходу, спонсорованого Ватиканом, могли розповісти, який вплив це мало на їхні родини.
«Українська католицька церква (УКЦ) століттями зазнавала переслідувань за віру, і цей досвід страждання за віру, як ми вважаємо, має бути представлений на цій поважній зустрічі, і ці свідчення мають бути почуті», — зазначив владика.
Від часу формального об’єднання з Престолом Петра на Соборі в Бересті в 1595-1596 рр. УКЦ переживала великі страждання, однак давала християнське свідчення, спочатку – під гнітом російського царизму, а в ХХ ст. — під комуністичними совєтами.
1945-го совєтська влада руками НКВД заарештувала, депортувала та засудила до насильницької праці в концентраційних таборах Сибіру, й не тільки, духовного провідника Церкви митрополита Йосифа Сліпого та дев’ятьох українських католицьких єпископів, а також сотні представників духовенства та релігійних активістів. Лише у Львові було заарештовано 800 священиків. Усі ці єпископи та значна кількість духовенства померли у в’язницях, концентраційних таборах, на поселеннях або після звільнення в післясталінський період. Церкви були закриті та знищені; під загрозою арешту вірним заборонялося сповідувати свою віру. У березні 1946-го на псевдособорі у Львові УКЦ була проголошена поза законом. У бюлетені Державного департаменту за 1987 рік під заголовком «Совєтські репресії Української католицької церкви» амбасадор Ричард Шіфтер, помічник державного секретаря з гуманітарних прав і гуманітарних питань, зазначав, що в ХХ ст. жодна інституція не зазнала більших релігійних переслідувань, ніж УКЦ.
Упродовж останніх місяців, починаючи з листопада 2013-го, ми були свідками постійних гонінь на Церкву в Україні, оскільки багато церковних провідників і мирян зажадало демократичних реформ і дотримання елементарних людських прав, включаючи свободу віросподівання для свого народу.
«Я особисто чув із уст єпископів, духовенства та вірних про погрози та залякування, яких вони зазнали з боку тих, хто відмовляв їм у праві на свободу віросповідання в їхній українській католицькій вірі», — зауважив архієпископ Стефан Сорока.
Релігійні переслідування постійно відбуваються у світі — у Східній Європі, на Близькому Сході, в Африці, майже в кожному куточку світу. Часто історії цих переслідувань залишаються невідомими, стверджує владика.
«Моєю надією та метою є надати слово цим позбавленим голосу, — зазначив архієпископ, — щоби вони могли дати свідчення про свої переслідування, щоби вони поділилися своїми історіями, а особливо – про той вплив, який ці страждання і переслідування мали на них, — через їхню участь у Світовій зустрічі родин у Філадельфії у вересні 2015 року».
22-27 вересня 2015-го місто братньої любові буде приймати Світову зустріч родин, на яку сподіваються прибуття 1 млн учасників і за котрою будуть стежити в усьому світі. Світову зустріч родин, яку організовує Папська рада у справах родини, очолювана архієпископом Вінсензо Паґлія, відбувається що три роки.
Папа Франциск запрошений на цю зустріч, і ми дуже сподіваємося, що він зможе взяти в ній участь. Остання подорож Святійшого отця до Філадельфії, а власне святого Папи Івана Павла ІІ, що відбулася в жовтні 1979 року, також передбачала відвідини української католицької катедри Непорочного Зачаття в Північній Філадельфії.
Тема зустрічі 2015-го Love is Our Mission: The Family Fully Alive була проголошена 13 травня ц. р. з веранди Independence Visitor Center біля Дзвону Свободи за присутності архієпископа Паґлія, архієпископа Чарльза Шапу з Римо-католицької архідієцезії Філадельфії, митрополита Стефана Сороки, губернатора Пенсильванії Тома Корбетта та мера Філадельфії Майкла Наттера.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply