Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Американців познайомили з українським Святим Миколаєм

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Американців познайомили з українським Святим Миколаєм

Св. Миколай в Америці

Українське товариство «Сила духу» у Філадельфії в переддень Святого Миколая познайомило американську публіку в Вашинґтоні з традиціями й ідеологією цього свята, яке не так давно відродило своє історичне коріння в Україні.

Виступи колективу пройшли в межах програми 37-го Міжнародного фестивалю вогнів у передмісті американської столиці. «Ми приїхали у Вашинґтон із Філадельфії з простою метою, щоби ознайомити американську публіку з традиціями українського Дня святого Миколая та підкреслити, що цей святий дарує любов, мир і спокій на землі», — зазначив Роман Лунь, співзасновник товариства «Сила духу» та представник Українського фонду культури у США та Канаді.
До складу творчого колективу, який на Св. Миколая виступив із трьома виставами на американській сцені, входить близько 50 аматорів-акторів, від зовсім юних до людей вже поважного віку. Діти та дорослі у святковому вбранні й національних строях у театральній постановці виконували вірші та пісні українською й англійською мовами. Актори також заспівали коляду, що була написана цього року та вперше прозвучала 7 січня, під час подій на майдані Незалежності в Києві.
За словами п. Луня, колектив уже не вперше бере участь у Міжнародному фестивалі вогнів, який проходить у Центрі відвідувачів при Храмі Ісуса Христа Святих останніх днів Вашинґтона. Це, за його словами, щоразу дає змогу встановлювати «творчі мости» з громадами, котрі живуть у Сполучених Штатах Америки.
День святого Миколая для української діаспори в США є одним з особливих свят, яке, попри велику відстань, стає доброю нагодою згадати національні традиції. Історично склалося так, що в деяких країнах образ Святого Миколая із часом перетворився на Санта-Клауса, а в СРСР від 1937 року — на Діда Мороза. Лише в західній Україні, яка перебувала під радянським впливом менший період упродовж минулого століття, а також у окремих селищах на території країни традиція Дня Святого Миколая жила постійно.

Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply