Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Американці «окупували» курси писанкарства

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

Американці «окупували» курси писанкарства

Курси писанкарства

Американці зайняли більшість місць на курсах із писанкарства, що традиційно проводить Український національний музей у Чикаґо. Цього року 90 % учасників майстер-класів склали саме громадяни США, розповіла Ганна Чичула, писанкарка і колишня адміністратор музею, котра проводить курси.

Загалом музей організував цьогоріч чотири заняття для груп із 15-20 осіб. Кожен майстер-клас триває три-чотири години, під час яких учасники вчаться власноруч розписувати великодні писанки. Місця для участі люди бронювали більш ніж за місяць.
Училися писанкарству і місцеві українські красуні — учасниці, фіналістки та переможниці конкурсу «Міс українська діаспора». Дівчата, котрі останнім часом активно займаються благодійною діяльністю, збираючи та передаючи в Україну речі для постраждалих від війни, ще й плекають народні українські традиції.
«Пам’ятаю, як ми в Україні рописували писанки з бабусею. Малювали їх не фарбами, а у відварі з цибулевого лушпиння. Писанки тоді виходили не жовтими, як у мене зараз, а насиченішого кольору. Малювали також воском. Усе, як сьогодні. Дуже приємно згадувати, як це було в дитинстві», — розповіла Уляна Сидор, колишня львів’янка та фіналістка конкурсу «Міс українська діаспора».

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply