Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Американський коледж із українським корінням

Автор:

|

Листопад 23, 2017

|

Рубрика:

Американський коледж із українським корінням

Президія четвертого «Українського діалогу»

Манор-коледж відчинив двері оновленого українського музею та провів чергову зустріч на тему «Американське ставлення та моральні зобов’язання перед Україною».
У місті Дженкінтавн (штат Пенсільванія) у приміщенні Манор-коледжу 26 жовтня ц. р. відбувся четвертий «Український діалог» — зустріч представників американської й української громад, присвячена Україні. Участь в обговоренні взяли високопоставлені особи: Браян Фіцпатрик, конґресмен і співголова Українського кокусу Конґресу; Бренден Бойл, конґресмен і член Українського кокусу Конґресу; Роман Попадюк, перший Посол США в Україні; Богдан Вітвіцький, прокурор Департаменту справедливості США та радник Генеральної прокуратури України. Модератором виступив Джонатан Пері, президент Манор-коледжу.

Леонард Мазур, Джонатан Пері та Галина Мазур

Програма заходу повністю збіглася з місією коледжу, яка полягає у розвитку серед студентів глобального світобачення через надання якісної освіти. Будучи єдиним американським навчальним закладом із українською спадщиною, Манор-коледж ще раз довів, що готовий бути серйозним майданчиком для обговорення питань американсько-українських відносин і допомоги США Україні.
Під час обговорення, відповідаючи на запитання про моральний обов’язок США допомагати Україні, конґресмен Фіцпатрик зазначив: «Для США є всі підстави продовжували підтримувати Україну не лише фінансово, а й шляхом обміну даними й іншою інформацією. Маємо надати Україні військову допомогу, але не лише на словах, а й на ділі». А п. Вітвіцький додав: «Багато з наших офіційних осіб із обох боків применшують природу цих обов’язків. Звісно, що Україні необхідно надати оборонну зброю з огляду на те, що вона стала об’єктом зовнішньої аґресії».

Роман Волосевич, працівник коледжу, та Христина Прокопович, куратор музею

Аудиторія, яка налічувала близько 150 представників як української, так і американської громад із різних штатів, активно та з ентузіазмом реагувала на коментарі доповідачів. «Для нас, американців, та Манор-коледжу, який заснували українці, надзвичайно важливо привертати увагу до потреб наших друзів в Україні. Висвітлення подій в Україні не повинно переходити на другий план порівняно з іншими новинами. Люди продовжують гинути, їх незаконному ув’язнюють в країні, де війна забрала десятки тисяч життів. Діти страждають у сиротинцях без батьків. Ми повинні щось робити та привертати увагу до цих питань», — наголосив п. Пері і додав: — Дякуючи Богу, маємо турботливу українську громаду в Америці. Тепер, коли наш музей оновлений, він буде служити майданчиком для нових зустрічей на тему потреб України, при цьому даючи можливість милуватися красою її культури».
Окресленій вище дискусії передувало офіційне відкриття та освячення Музею української спадщини в одному з корпусів коледжу. Метою музею є збереження українських історичних артефактів та української культурної спадщини. Цей заклад є частиною Центру дослідження української спадщини (ЦДУС), заснованого 1977 року з метою популяризація української культури та традицій через навчальні та культурні програми. Крім колекції народного мистецтва, ЦДУС утримує українську бібліотеку, багату на друковані видання й архів українських документів.
Оновлення музею стало можливим завдяки щедрим внескам Леонарда та Галини Мазурів, Барбари Заяк та Української католицької фундації. Музей отримав новий дизайн від підлоги до стелі, з новим освітленням, українською піччю ручної роботи та скляними стелажами. Музей став новою домівкою для галереї мистецьких виробів Марії Мазур — матері Леонарда Мазура. Серед іншого в галереї представлені ручної роботи писанки, виготовлені п. Марією. Всіх охочих ласкаво запрошуємо відвідати Музей української спадщини. Телефонуйте 215-885-2360, аби замовте екскурсію.
Келлі Пайффер, директор із маркетингу Манор-коледжу

Про Манор-коледж
Розташований на околиці міста Філадельфії Манор-коледж — приватний дворічний навчальний заклад, що пропонує понад 30 навчальних програм із охорони здоров’я, математики, бізнесу, юриспруденції та мистецтва для студентів всіх вікових груп. Цей невеликий за розміром навчальний заклад дає великі можливості та чудову освіту. Тут працює розумний, талановитий і щиросердний колектив педагогів, котрі готові допомагати студентам рости та розвиватися. Детальніше про Манор-коледж — на сайті www.manor.edu.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...