Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Американський фестиваль, де «єдина Україна — єдина з нами»

Автор:

|

Жовтень 05, 2017

|

Рубрика:

Американський фестиваль, де «єдина Україна — єдина з нами»

Державні гімни України та США виконує Юлія Ступінь

Українці в США славляться умінням проводити свої національні фестивалі. Тижневик «Міст» намагається розповісти про найбільші та найяскравіші з них. Сьогодні — репортаж про фестиваль, який був приурочений до 26-ї річниці проголошення Незалежності України і відбувся наприкінці серпня в українській околиці міста Філадельфія, на спортовій оселі «Тризуб».
Фестиваль відкрили майстер церемонії Евген Луців і голова спортової ланки Ukrainian Nationals Данило Ниш, котрі запросили до привітального слова та молитви о. Романа Пітулу, о. Тараса Науменка та пастора Віктора Щипайла. Після молитви «Боже великий, єдиний» присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв «Небесної сотні», котрі загинули на Майдані Незалежності, й воїнів, котрі віддали життя в Донецькій і Луганській областях за єдину Україну. Державні гімни США й України виконала Юлія Ступінь.

Ярмарок українських вишиванок

Численних гостей, котрих зібралося близько 3 тис. осіб, та учасників цього свята музики, танцю, пісні, народних промислів, у присутності українсько-американських ветеранів із прапорами обох держав, тепло привітав Орест Лесюк, президент УСО «Тризуб». Роберта Кейса, представник сенатора штату Пенсільванія, зачитала послання від нього. Конґресмен Фиц Петрик сказав, що допомога та лідерство у підтримці України з боку Сполучених Штатів Америки є надзвичайно важливим. Владислава Бондаренко, радник Посольства України в США з питань зв’язків із громадськістю, прочитала вітання від Посла Валерія Чалого. Зі святом також вітали Керолін Ніколс, суддя з Філадельфії, Анатоль Мурга — від українсько-американської кредитівки «Самопоміч» у Філадельфії, Сергій Меркулов — від українського товариства «Кубанських козаків», гості з Польщі — військово-історична реконструкторська група «Прапор Ясної Гори».

Полковник Віталій Галіцин (у центрі) з волонтерами фонду Revive Soldiers Ukraine

Відтак до слова був запрошений Віталій Галіцин, учасник антитерористичної операції на сході України, котрого поранило осколком міни, від чого він осліп. Полковник удруге перебуває в Америці на лікуванні та реабілітації. Гість висловив подяку за надану йому допомогу українській громаді та фонду Revive Soldiers Ukraine. Цей фонд був заснований 2015 року для організації та проведення лікування і реабілітації захисників України, котрі отримали поранення під час захисту незалежності Батьківщини. Зараз уже 22 бійці отримали необхідну допомогу у найсучасніших клініках США за рахунок коштів українців Америки.

Танцює ансамбль «Волошки»

Танець «Козачок» виконує солістка ансамблю «Іскра»

Концертну програму фестивалю традиційною композицією «Привіт» відкрив танцювальний колектив «Іскра» Андрія Цибика з Нью-Джерзі. Ансамбль також виконав запальні та ліричні танці «Буковина», «Козачок», «Гулянки» та «Бережнянка». Далі на сцену вийшла скрипалька Інеса Тимочко-Декайло, котра вже стала знаковою постаттю на сценах українських громад Америки. Своєю віртуозністю та майстерністю здобула серця численних шанувальників і цього разу обдарувала всіх присутніх надзвичайною грою. Продовжив програму танцювальний колектив «Волошки» з Філадельфії (художній керівник — Тарас Левицький), котрий представив низку народних і класичних танців. Співачка Ірина Лончина виконала в’язанку українських пісень. На святі також виступив кримськотатарський ансамбль «Ефсане». На закінчення фестивалю показав свою майстерність ансамбль «Вокс етніка» з Нью-Йорку: музиканти до пізнього вечора виконували українські народні пісні в новій інтерпретації, сучасних аранжуваннях і заохочували присутніх до танцю.

Співає Ірина Лончина

Виступає кримськотатарський ансамбль «Ефсане»

Тризубівський народний фестиваль не просто зберігає, а й популяризує українські народні традиції. Адже його гостями є не лише українці, а й представники інших національностей, котрі проживають на довколишніх теренах. Слова: «Єдина Україна — єдина з нами», — стали своєрідним гаслом цього свята.
Фестиваль спонсорувала кредитова спілка «Самопоміч» у Філадельфії.

Роман Лужецький

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply