Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Активний листопад сумівської молоді Філадельфії

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

Активний листопад сумівської молоді Філадельфії

Щороку в листопаді юнацтво відділу ч. 8 «Київ» при осередку СУМ імені УПА у Філадельфії збирається в одностроях на святочний апель, присвячений патронові Спілки української молоді – св. Архістратигові Михаїлові, празник якого припадає на 8 листопада. 

На святочний апель, що відбувся 16 листопада ц. р. в Українському освітньо-культурному центрі, прибуло не лише юнацтво (у числі 40 осіб) і виховники, а й їхні батьки, дружинники та сеньйори осередку, члени управи й гості. Апель відкрив булавний Юрій Микитин, котрий прийняв звіт роїв, а відтак, звітував Іванові Міджакові, голові осередку. Усі присутні заспівали сумівський гімн «Вгору прапори».
Було відзначено рій молодшого юнацтва «Стрільці» за те, що вони під час традиційного Дня витривалости юнацтва СУМ (10 листопада) у міському парку одягли мазепинки й, подібно як Українські Січові Стрільці під час Листопадового чину (1 листопада 1918 року), вивісили український прапор на «львівській ратуші» (її змайстрував рій суменят «Світлячки»).
Булавний Микитин провів формальну церемонію переведення чотирьох суменят до молодшого юнацтва, а також п’ятьох членів із молодшого – до старшого юнацтва. Булава відділу також відзначила виховницю Меланію Ткач відзнакою ратника 1-го ступеня за її працю з юнацтвом.
Булавний представив о. Володимира Костюка, пароха Української католицької церкви Св. Архістратига Михаїла в Дженкінтавні (штат Пенсильванія). У своєму зверненні до дітей о. Володимир пригадав їм про роль янгола-хоронителя в житті кожної людини та розповів історію св. Михаїла, про його відважний виступ в обороні Бога проти збунтованих янголів. Наприкінці о. Володимир запросив усіх до спільної молитви та благословення 14 малих ікон св. Архістратига Михаїла, які були створені роєм «Русалки», суменятами та гусенятами відділу. Він поблагословив ікони та змовив спеціальну молитву до св. Михаїла.
Юрій Микитин подякував о. Володимирові за таку повчальну гутірку та благословення ікон. Також він нагадав присутнім про відзначення наступного дня 80-річчя пам’яті Голодомору.
Одна з головних виховних тем сумівської молоді — зберегти пам’ять про Голодомор. Знаючи, що ця подія є складна для розуміння дітьми, булава юнацтва вигадали взір і створила відзнакy, на якiй було зображено збіжжя й написано: «Я не забуду Голодомор1932-1933 рр.». За допомогою виховників ці відзнаки роздали всім на апелю.
Булавний попросив, аби присутні піднесли праву руку та склали коротеньку присягу: «Я (ім’я) присягаю, що ніколи не забуду про страшну трагедію Голодомору-Ґеноциду в Україні в 1932-1933 рр., коли 8-10 мільйонів невинних жертв загинуло від московського терору». Ю. Микитин пригадав дітям, що треба завжди боронити Україну, згідно зі сумівським гаслом: «Честь України! Готов боронити!».
Наприкінці всі присутні стали у велике коло, узялися за руки й разом урочисто заспівали «Господи, помилуй нас» (сл. і муз. Тараса Петриненка). Христина Долинюк-Микитин прочитала текст і пояснила його дітям. Апель завершили хвилинною мовчанкою в пам’ять жертв Голодомору.
Наступного дня 17 листопада філадельфійський осередок СУМ узяв чисельну участь у відзначенні 80-ліття Голодомору. Упродовж місяця сумівське юнацтво збирало харчі. 23 листопада члени булави, юнацтво й виховники роздали їх потребуючим, зокрема старшим українцям, котрі проживають у домі «Вознесіння» біля катедри.

Лев Іваськів

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply