Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

52-гі річні загальні збори Української національної федеральної кредитової кооперативи

Автор:

|

Квітень 05, 2018

|

Рубрика:

52-гі річні загальні збори Української національної федеральної кредитової кооперативи

Дирекція

Нещодавно відбулися 52-гі річні загальні збори Української національної федеральної кредитової кооперативи (УНФКК). В залі Українського народного дому в Нью-Йорку зібралася українська громада, члени та гості кредитівки, щоб почути про успішне завершення 2017 фінансового року та перспективи 2018-го.
Загальні збори відкрив Степан Качурак, голова ради директорів УНФКК. Він запросив о. митрофорного протоієрея Володимира Музичку, настоятеля Української православної катедри Св. Володимира, провести молитву. Після молитви Артур Григорович, секретар ради директорів, прочитав список членів, котрі відійшли у вічність 2017 року. Хвилиною мовчання було вшановано їхню пам’ять, як і українських героїв, котрі полягли, відстоюючи права всіх українців, територіальну цілісність і незалежність нашої держави. Вшанували й пам’ять воїнів Української армії, добровольчих батальйонів і всіх невинних людей, котрі загинули від рук російських окупантів.

Володимир Єльченко

Степан Качурак представив президію, до якої ввійшли: Ярослав Кошелевський, заступник голови ради директорів; Артур Григорович, секретар; Юрій Баюрак, член спілки; Андрій Шуль, голова контрольної комісії; Мирослава Греб, секретар; Остап Глинський, член спілки. Відтак головуючий репрезентував достойних гостей: Володимира Єльченка, постійного представника України при Організації Об’єднаних Націй; Олексія Голубова, генерального консула України в Нью-Йорку; Дениса Семеновича, консула України; о. митрофорного протоієрея Володимира Музичку, настоятеля Української православної катедри Св. Володимира; о. протоієрея Тараса Мазура, настоятеля Української православної катедри Святої Трійці; о. Еміліана Дороша, пароха Української католицької церкви Св. Юра; Андрія Горбачевського, голову Централі українських кредитівок Америки; Стефана Капітулу, заступника голови ради директорів кредитівки СУМА-Йонкерс; Андрія Бурчака, членом цієї кредитівки; Миколу Косцьолека, скарбника ради директорів кредитівки NOVA UA у Кліфтоні; Павла Фіґоля, члена цієї кредитівки; Томаса О’Донелла, аудитора CPA of Wojeski & Company CPA’s; Надію Савчук, почесну голову Нью-Йоркської округи Союзу українок Америки (СУА); Наталку Качурак, заступника голови Головної управи Об’єднання жінок оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ); Галину Романишин, голова округи Нью-Йорку СУА; Юрія Федоріва, голову церковного комітету та старосту хору Української православної катедри Св. Володимира в Нью-Йорку та президента Фундації Федорівих; Сергія Тарновецького, директора «Радіо Домівка»; Миколу Костинюка, представника церковної управи Української православної церкви Всіх святих; Андрія Щегельського, заступника голови 41-го відділу ООЧСУ у Брукліні; Богдана Гаврилюка, представника 2-го відділу ООЧСУ у Нью-Йорку; Ольгу Кузишин-Воляник, представника Фундації Українського вільного університету. Голова зборів окремо представив одного зі засновників кредитівки, довголітнього її голову Всеволода Саленка, котрий уже на заслуженому відпочинку.
Під час головної частини зборів першим свій звіт прочитав п. Качурак, котрий заявив про успішне закінчення 2017 фінансового року завдяки професіоналізму та відповідальності членів дирекції й офіцерів кредитівки. А найголовніше — завдяки співпраці дирекції з працівниками та членами кредитівки. Незважаючи на невизначений економічний стан в країні, кредитівка змогла утримати свої позиції, забезпечивши потреби членів і досягнула рентабельності. Голова повідомив, що завершений новий веб-сайт, за який склав подяку Ярославу Кошелевському, заступникові голови дирекції, котрий ініціював та курував цей проект, а також Наталії Пачашинській, Ярославу Завійському та Наталії Фесак за їхній внесок в його удосконалення.
Приємно також було почути, що особливого рівня набула співпраця з українською громадою, а саме з такими українськими організаціями як Спілка української молоді, «Пласт», Український конґресовий комітет Америки, ООЧСУ, ОЖ ОЧСУ, СУА, «Нова хвиля» й інші, представництвом українського уряду, українською пресою й українськими церквами. Фінансова установа бере активну участь у заходах, які проводять на добро України та розвиток української громади в США. Впродовж звітного року кредитівку відвідали визначні українські діячі та достойні урядовці України та діаспори. Приємно було заслухати інформацію про те, що Степана Качурака «За особливі заслуги перед українським народом» нагородили Почесною грамотою та медаллю Верховної Ради України. На закінчення голова висловив сердечну подяку членам дирекції, контрольної комісії, головній управительці п. Пачашинській та всім працівникам кредитівки за їхнє старання та співпрацю, а найголовнішою подяка була членам за їхню довіру та щиру підтримку.

Гості

Наступним звіт скарбника прочитав п. Кошелевський. Звіт свідчив про фінансову стабільність і життєздатність кредитівки. Нерозділений прибуток і резерви зросли до $16,011,152, вартість активів зросла до $145,590,636. Рентабельність була стабільною, в результаті чого чистий прибуток склав $566,313. Упродовж того ж року рада директорів ухвалила суму понад $100,000 для підтримки українських церков, організацій, громадських установ та українських газет. На закінчення Ярослав Кошелевський від імені Наталі Воробець-Симчик подякувала раді директорів і членам контрольної комісії за їхню самовідданість та роботу як волонтерів.

Співають гімн України

Після прочитання звітів виступили гості зборів. Для завершення 52-х загальних зборів УНФКК, голова ради директорів попросив о. митрофорного протоієрея Музичку й о. Дороша провести спільну кінцеву молитву та благословення. Відтак п. Качурак висловив сердечну подяку всім членам і присутнім за їхню участь та постійну підтримку. Завершилися збори загальним співом українського національного Гімну під акомпанемент на фортепіано д-ра Шуля та скандуванням гасел «Слава Україні!», «Героям Слава!», «Україна понад усе!».

Богдан Гаврилюк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply