Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Українці за кордоном бойкотували парламентські вибори-2012

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Українці за кордоном бойкотували парламентські вибори-2012

Закордонні українці продемонстрували критично низьку явку на цьогорічних парламентських виборах: за даними Центральної виборчої комісії (ЦВК), лише 8 % (375 тис.) осіб було внесено до виборчих списків і тільки 0,4 % (18,5 тис.) осіб проголосувало. Нагадаємо, що, за експертними оцінками, українських трудових міґрантів налічується близько 4,5 млн осіб. За підрахунками, оприлюдненими ЦВК, на 116 закордонних виборчих дільницях (100 % опрацьованих протоколів) Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Свобода» набрало 23,63 %, Партія реґіонів (ПР) — 23,27 %, УДАР — 22,11 %, ВО «Батьківщина» — 19,85 %, Комуністична партія України (КПУ) — 3,46 %, «Наша Україна» — 2,09 %.

Як повідомив Олесь Городецький, голова Спілки українців-християн у Італії, у Римі проголосувало 568 українців. За попередніми даними, «Свобода» набрала 279 голосів, «Батьківщина» — 155, УДАР — 73, «Наша Україна» — 33, ПР — 14. Близько 17.00 за італійським часом Блаженніший Святослав (Шевчук) проголосував у Римі, у консульському відділі посольства України в Італії. Супроводжувала главу УГКЦ Тетяна Іжевська, посол України при Апостольському престолі. Нагадаємо, що, за експертною інформацією, у Римі зараз мешкає та працює близько 70 тис. українців, частина з яких перебуває там нелегально. Загалом, за свідченнями експертів, в Італії проживає майже 600 тис. українців. Тоді як Національний інститут статистики називає число 223 782, станом на липень 2012 року.
За словами Павла Садохи, голови Спілки українців у Португалії, у цій країні наші співвітчизники цього разу продемонстрували найнижчу за всю історію активність участі у виборах. За даними дільничної виборчої комісії (ДВК) у Лісабоні, із 2078 виборців, що мали право голосувати, ним скористалися 360 осіб . За даними ДВК у м. Порто, із 1 376 зареєстрованих проголосували 176 громадян. У підсумку, у Лісабоні 171 голос був відданий за партію «Свобода», 90 осіб проголосували за «Батьківщину», 44 — за УДАР, 34 — за ПР.
Як наголошує п. Садоха, загалом, процес голосування в Португалії минув спокійно, окрім інциденту, коли 16 обурених громадян у м. Порто, які виконали всі умови для включення в державний реєстр виборців і підтвердили свою наявність у попередніх списках, у день виборів не змогли проголосувати. Причина — загадкове виключення зі списку виборців. Цю проблему члени ДВК не змогли прокоментувати, й обурені українці залишали скарги про порушення їхніх громадянських прав.
За попередніми даними, на виборчих дільницях у Росії українці, в основному, підтримали ПР. У Москві в голосуванні взяли участь 393 особи. Як сказано в протоколі дільничної виборчої комісії, 108 виборців віддали свої голоси за ПР, 90 — за ВО «Батьківщина», 74 — за партію УДАР. Несподівано велика кількість виборців — 72 — проголосувала за ВО «Свобода». КПУ підтримали 24 людини. Як повідомила Наталія Прокопович, генеральний консул України в Санкт-Петербурзі, у цьому місті на виборчу дільницю пройшли 148 громадян України й за результатами опрацювання бюлетенів ПР набрала 34 % голосів.
«Така явка — це фактично бойкот виборів самими мігрантами, що є прямим наслідком брутальної дискримінації їхнього виборчого права. Українські заробітчани не мають належних можливостей для участі в голосуванні, зокрема, через недостатню кількість виборчих дільниць у країнах перебування. Але найголовніше – їх позбавлено права голосувати за мажоритарних кандидатів. Те, що закордонні українці могли голосувати лише за партійні списки, є прямою дискримінацією їхніх прав, порівняно з іншими українцями, які мешкають в Україні», — вважає Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах міґрантів.

Світлана Одинець

До слова
Під час парламентських виборів 28 жовтня українські заробітчани в Італії мали змогу проголосувати в Римі, Мілані та Неаполі. На закордонній виборчій дільниці № 900032 при Генеральному консульстві України в Мілані найактивніше реалізовували свій конституційний обов’язок вихідці з Львівщини. На цій закордонній виборчій дільниці у голосуванні брали участь ті громадяни України, які завчасно звернулися до відповідної дипломатичної установи із заявою щодо внесення їх до Державного реєстру виборців. Олена Канарчик, активістка української діаспори в Італії та мешканка італійського міста Тревізо, яка походить із Яворова Львівської області, каже, що серед іноземців у Італії українська спільнота за кількістю осіб посідає п’яте місце. А деякі експерти навіть стверджують, що число українських імміґрантів у Італії, щонайменше, сягає 700 тис. осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply