Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Зустріч з українцями Словенії

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Зустріч з українцями Словенії

Президент СКУ 2—4 квітня ц. р. здійснив поїздку до Словенії, під час якої зустрівся з представниками владних структур, українцями та послом України в цій державі.

Любляна. У розмові з Мар’яном Ценценом, генеральним директором Управління з двосторонніх політичних відносин Міністерства закордонних справ, і Гашпером Довжаном, генеральним радником із міжнародної політики, Евген Чолій наголосив на потребі євроінтеґрації та демократизації України. Голова СКУ акцентував на важливості жовтневих парламентських виборів 2012-го в Україні та необхідності звільнення провідних лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, щоб уможливити їхню участь у цих виборах. Для забезпечення більш чесного й прозорого виборчого процесу в Україні п. Чолій також заохочував Словенію до сформування місії міжнародних спостерігачів. Із послом України в Словенії Миколою Кириченком президент СКУ обговорив важливість сприяння діяльності місцевих українських організацій. Із життям українців Словенії президент СКУ більше ознайомився під час зустрічей з Галиною Маловшек, головою Спілки українців Словенії «Берегиня», й Інною Демченко, заступником голови цієї організації, і з представниками Товариства українців «Карпати» — Євгеном Петришиним (головою), Андрієм Гевкою (секретарем) і Славком Фігуреком (членом екзекутиви). Ішлося, зокрема, про основні громадські заходи та проекти, у тому числі про ініціативу Товариства українців «Карпати» щодо встановлення погрудь Тараса Шевченка та перекладача «Кобзаря» словенською мовою Йоже Абрама. Мова також ішла про шляхи зміцнення українського громадського життя в Словенії та подальшу співпрацю зі СКУ.

Штанієль. Разом із представниками обох організацій президент СКУ поклав квіти до погруддя Тараса Шевченка в м. Штанієлі.

Жалець. У ході візиту Евген Чолій зустрівся із заступником мера міста Марком Лазником і отримав запевнення про безкоштовне надання приміщення для діяльності Спілки українців Словенії «Берегиня». Пан Чолій відвідав основну словенську школу, у якій побував на Шевченківському концерті й ознайомився з роботами місцевих учнів у межах конкурсу на найкращий малюнок до творів Тараса Шевченка «Сон» і «Вечір». Цей проект було здійснено завдяки ініціативі Спілки українців Словенії «Берегиня» й за підтримки директора школи Тетяни Жганк-Межі.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply