Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Заява УКУ з приводу прийняття закону про мови

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Заява УКУ з приводу прийняття закону про мови

Сталося те, у що здоровий глузд не хоче повірити. Партія реґіонів у спілці з комуністами таки нав’язали Україні закон, який, усупереч її Конституції та рекомендаціям Ради Європи, підриває позиції державної мови, а тому серйозно дестабілізує гуманітарну ситуацію в країні. Ті, що обіцяли «почути кожного», проіґнорували відчайдушні заклики й протести мільйонів.

Схоже, що парламентський процес в Україні остаточно паралізований, оскільки цинічне знущання над процедурою прийняття рішень і грубий диктат не має нічого спільного з парламентаризмом. Закони, прийняті в таких умовах, є нелеґітимними й неконституційними, а здійснення влади набуває ознак її узурпації. У цьому разі громадяни мають моральне право не виконувати таких законів.

Україна має знати поіменно тих народних депутатів, що проголосували за цей закон, й оголосити їм суспільний бойкот. Сьогодні вони радіють, бо отримали нагороду свою. Але не за горами той час, коли пізнають вони гіркоту відповідальності й ганьби. Адже тягар відповідальності за дестабілізацію суспільного ладу падає тепер виключно на них: «Хто сіє вітер, пожне бурю!» (Ос. 8:7)

Чаша наруги над парламентаризмом переповнена. Час опозиційним депутатам виявити принциповість і засвідчити колапс парламентського процесу своєю відмовою брати участь у депутатських ігрищах. Здається, їхнє членство в цьому антинародному парламенті втрачає логічне та моральне виправдання.

У тому тьмяному минулому, у яке тягне нас керівництво держави, немає місця ні для академічної, ні для релігійної, національної чи для будь-якої іншої свободи. У тій «мерзоті запустіння» господарем становища стало би лише повне безправ’я.

Упродовж минулих років завдяки здоровому глуздові українських громадян, а особливо в середовищі молодого покоління, яке виростало в пострадянській Україні, почали загоюватися мовні шрами минулого, а подекуди потягнулися здорові пагінці порозуміння, взаємної поваги та чутливості до історичних і мовних питань. Цей неправедний закон, а також обставини його прийняття відкривають минулі рани та демонізують ситуацію.

Нашу спільноту об’єднує віра в те, що не злочинні політики, а Бог є Господом історії. Україна житиме всупереч злій волі її щораз відвертіших ворогів, а нинішня парламентська криза стане нагодою «перезавантажити» державу, зокрема врахувавши уроки та встановивши запобіжні механізми для збереження демократії.

Навіть якби закон про мови в редакції влади був прийнятий леґітимно, він не вирішує долі російськомовного сегмента українського суспільства, а навпаки — ставить його перед новими загрозами. Така дешева провокація тільки штучно поляризує наше суспільство. Сьогодні стало очевидним, що громадянський мир у нашій державі не встановити ні наругою над правами корінної нації, ні нехтуванням прав національних меншин. Україна має достатньо здорових і відповідальних сил у всіх своїх реґіонах, щоб консолідуватися довкола ідеї захисту своєї державності й таки знайти загальнонаціональний консенсус щодо шляхів її розвитку. Український католицький університет (УКУ), який уповні може виконати свою місію лише в умовах цивілізованого державного ладу, готовий бути активним учасником пошуку такого консенсусу.

Ректорат УКУ

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply