Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Заява СКУ до Дня cоборності України

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Заява СКУ до Дня cоборності України

День Соборності

Усе світове українство 22 січня ц. р. відзначило важливу дату своєї історії — День соборності України. 22 січня 1919-го на Софійській площі в Києві було врочисто проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, у якому, зокрема, стверджувалося: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття та Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».
Акт злуки 22 січня 1919 року став рішучим кроком до реального об’єднання українських земель у єдиній соборній державі та підґрунтям для відновлення української державності 1991-го. З кінця 2013 року поняття соборності набуло особливого значення для всього українського народу, який, не залежно від теренів свого проживання, спільно повстав проти злочинного режиму Януковича, а після цього — проти аґресії Російської Федерації (РФ), яка, брутально порушивши міжнародне право, незаконно анексувала в України Крим та намагається загарбати схід ккраїни, у т. ч. спонсорує тероризм так званих Донецької та Луганської народних республік.
У День соборності України Світовий конґрес українців (СКУ) вшановує всіх борців за соборну єдину Україну та її сучасних героїв-патріотів, які мужньо відстоюють державні кордони на сході країни. «СКУ закликає все світове співтовариство до подальших спільних координованих дій, щоби допомогти українському народу зупинити аґресорські дії РФ і захистити територіальну цілісність України», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply