Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Виховувати молодь — на традиціях українських перемог

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Виховувати молодь —  на традиціях українських перемог

7 лютого в приміщенні Центру національного відродження відбувся «круглий стіл» на тему «Виховання почуття патріотизму в шкільної молоді: погляд громадськості й офіційної влади», під час якого обговорювалися напрямки військово-патріотичного виховання учнівської молоді, запропоновані державою та громадськістю.

Захід було організовано Українською інформаційною службою (УІС) і Центром національного відродження. У ньому взяли участь: Олена Артеменко, представник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти; Віктор Поваров, заступник голови Товариства сприяння обороні України; Олег Бондарчук і Юрій Мельничук, представники Українського державного центру туризму й крає­знавства учнівської молоді; громадські діячі Олексій Кляшторний («Українська справа»), Сергій Кузан (Молодіжний націоналістичний конґрес), Юрій Юзич («Пласт»), Павло Подобєд (благодійна ініціатива «Героїка»), Андрій Гордієнко (Ресурсний центр патріотичного виховання «Звитяга»), Тарас Рондзістий (Центр національного відродження) і Сергій Пархоменко (УІС).

Учасники «круглого столу» дискутували про те, наскільки ініціатива Міністерства освіти, науки, молоді та спорту (МОН) проводити гру «Зірниця» задовольняє потреби української учнівської молоді в процесі виховання в неї почуття патріотизму. Акцент було зроблено на те, що й до «Зірниці» були успішні приклади впровадження ефективних методів військово-патріотичного виховання, зокрема, таким є гра «Джура» («Сокіл»), а також заходи неурядових громадських організацій.

Як зазначив Тарас Рондзістий, директор Центру національного відродження, не є зовсім нормальним, коли від різних державних установ ледь не щороку виходять усе нові й нові концепції патріотичного виховання, а натомість не реалізовуються або реалізовуються, але неефективно попередні. «Щороку виникають нові ініціативи, як це відбувається із «Зірницею». А що ж тоді робити з нині існуючими? Уже було розроблено на рівні кількох міністерств концепцію патріотичного виховання на п’ять років. Прийшла нова влада — пропонує ще одну концепцію. Хіба не можна було би взятися за реалізацію того, що вже впроваджували до цього?» — каже п. Рондзістий.

«Торік ми проводили гру «Зірниця», повністю використовуючи базу «Джури». А у звітах всюди фігурувала «Зірниця»», — погоджується з ним Олег Бондарчук, представник Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Критично до ролі держави у процесі патріотичного виховання молоді поставилися й інші учасники «круглого столу». Так Віктор Поваров, заступник голови Товариства сприяння обороні України, наголосив, що з боку держави немає нормальної підтримки організацій, які сприяють військово-патріотичному вихованню молоді. «Рік тому ми проводили в Запоріжжі конференцію на тему військово-патріотичного виховання молоді. На ній були присутні представники від держав Європейського Союзу, Росії й Ізраїлю. У тому ж Ізраїлі держава надає молоді можливість безкоштовно брати участь у військових таборах, забезпечує їх учасників формою, харчуванням. А в нас немає навіть мінімальної фінансової підтримки подібних ініціатив», — зазначив він.

Зупинилися учасники дискусії й на іншому аспекті проблеми: якого саме патріота, тобто патріота якої країни, у нас виховують державні установи. Зокрема Павло Подобєд, координатор благодійної ініціативи «Героїка», заявив, що школа зараз виховує патріотів СРСР, а не України: «У Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова висить кілька тисяч стендів, присвячених Великій Вітчизняній війні. Натомість на встановлення одного-єдиного стенда, присвяченого січовим стрільцям, ми чекаємо дозволу вже два роки».

Учасники «круглого столу» дійшли згоди, що гру «Зірниця» якщо й проводити, то їй треба змінити назву, бо в українській мові навіть такого слова немає, і забезпечити її методичним матеріалом, який базувався би на українських військових традиціях і пропаґував саме українські перемоги на полі бою.

Українська інформаційна служба

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply