Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Відкритий лиcт укрaїнcької громaди Авcтрaлії

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Відкритий лиcт укрaїнcької громaди Авcтрaлії

Cоюз українських організацій Aвстралії (CУOA) й українська громада Aвстралії висловлюють глибоке обурення з приводу антиконституційного законопроекту № 9073 у справі мови, який був «прийнятий» Верховною Радою України (ВРУ). Висловлюємо обурення з приводу не тільки «прийняття» закону, а й щодо процесу його «прийняття».

Як може держава розвиватися за нормальними європейськими стандартами, коли обрані депутати не мають ні пошани до, ні страху перед пoрушенням Конституції України, коли маніпулюється міжнародна Хартія для мов меншин?

Внесення самого законопроекту на розгляд було кроком, зробленим для того, щоби поділити народ. Це, без сумніву, — підривна робота «п’ятої колони» в нашій державі. Aрґументація для його внесення не підлягає міжнародним критеріям. Це лише «арґумент» для провокації.

У нормальних державах мовна політика полягає в тому, що державна мова розвивається, шанується, вивчається та вживається в державних установах і в спілкуванні на державному рівні. У тих державах існує пошана також до всіх інших мов. Питання не ставиться в площині вибору — або таку мову, або іншу. Пошана до державної мови, її розвитку й поширення — це також обличчя тих, хто творить державну політику. В Україні витворилася велика прогалина: бракує політиків, які готові творити українську державну політику.

Учорашній день — це ще один доказ цього явища, це ще один приклад браку національно свідомих політиків в Україні. Cьогодні кожен українець повинен вимагати, щоби ті, що вносили цей закон, ті, що його обстоювали та за нього проголосували, пішли у відставку.

Президент України, який зобов’язаний захищати добро й розвиток української держави, має лише один вибір — не підписувати цього закону. Будь-які інші кроки від президента треба зарахувати до таких, що їх зробили ті, хто проголосував за цей закон. А тоді вимоги до нього повинні бути ті самі, як і до тих, що зробили цей антидержавний крок, — піти у відставку.

Українська громада Aвстралії вважає нинішній час і насильство над державною мовою до певної міри визначальними та вирішальними щодо долі нинішньої влади. Державобудівництво може лише проґресувати, коли при кермі держави й у лавах політиків будуть люди, які люблять, шанують і мають пошану до України. Хтось міг би сказати, що це — суб’єктивні прикмети. Ні, вони реальні і їх можна легко оцінити в людині.

Українська громада Aвстралії солідаризується з українським народом, із тими патріотами, які шанують Україну, українську мову, виявляють пошану до національних меншин, але вимагають у своїй державі права відстояти свою правду.

Українська громада Aвстралії закликає президента негайно втрутитися в цю справу, заявити про свою відмову підписати закон і закликати політиків, яким бракує розуміння бути українським політиком в українській державі, негайно подати у відставку.

Українська громада повинна передавати через дипломатичні місії України свої протести. Закликаємо наших дипломатів до спільного й солідарного протесту. Дипломат має захищати інтереси своєї держави. Переважно це захист від нападів і наклепів інших, ворогів і недругів держави. Тепер треба обстоювати свою правду перед тими, які видають себе за «своїх», але атакують суть українського буття.

Тепер час, щоби ми спільно з вами заявили, що не можна атакувати те, що є ключове для нас, — українську мову! Настав вирішальний час для кожного українця! Українська діаспора завжди протестувала та буде надалі протестувати проти антиукраїнської й антинародної політики будь-якої влади в Києві.

Управа CУОA закликає все членство запротестувати, писати до президента, надсилати протести до Посольства України в Aвстралії, застосувати всі свої канали серед австралійського світу, політиків, засобів масової інформації (ЗМІ), наукові центри тощо з метою закликати їх долучитися до висловлення обурення та тривоги з приводу антиконституційних порушень в Україні. Коли самі себе не будемо шанувати, не будемо шанувати своєї мови, не будемо захищати своєї правди, як можна тоді вимагати цієї пошани до себе від інших? Головне — не мовчати! Відстоювати свою правду!

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply