Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 13, 2019

Відійшов у вічність св. п. Ярослав Чолій

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Відійшов у вічність св. п. Ярослав Чолій

Ярослав Чолій

Світовий конґрес українців (СКУ) висловлює глибоку скорботу та співчуття у зв’язку з раптовим відходом у вічність світлої пам’яті інженера Ярослава Чолія (1932-2015) — відомого українського громадського діяча в Канаді та батька Евгена Чолія, президента СКУ.
Смерть п. Чолія-старшого є непоправною втратою як для його родини, так і для української громадськості: з життя пішов справжній син українського народу, життєвий шлях якого був наповнений самовідданою працею для відновлення, розбудови Української незалежної держави та зміцнення українського громадського життя в Канаді.
Ярослав Чолій народився 1932 року в c. Черче Рогатинського району (тепер — Івано-Франківської області). З приходом радянської влади разом із батьками еміґрував до Канади. Отримавши ступінь бакалавра в Університеті Мак-Ґілл у Монреалі, юнак тривалий час працював інженером, зокрема у сфері проектування та конструювання літаків, а після цього — й наземного метро.
Понад 40 років чоловік займав провідні позиції в Українській народній касі «Дежарден» як голова, секретар і головний управитель, а також був заступником голови Української кооперативної ради Канади й активно долучався до розвитку кредитного руху в Україні.
Ярослав Чолій був довголітнім заступником голови Ліґи українців Канади та головою її відділу в Монреалі. Водночас він працював у різних громадських комітетах Конґресу українців Канади (КУК), організовував всебічну гуманітарну допомогу Україні та був технічним радником у справі будівництва українських церков та установ у Монреалі.
За довголітню громадську працю св. пам’яті Ярослав Чолій був нагороджений Шевченківською медаллю КУК.
Світовий конґрес українців молиться за упокій душі св. пам’яті Ярослава Чолія разом із його дружиною Марійкою, дітьми, онуками та правнуками. Вічна йому пам’ять!
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply