Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

Відбулися річні збори Світового конґресу українців

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Відбулися річні збори Світового конґресу українців
Президія Річних зборів СКУ

Президія Річних зборів СКУ

У Києві 25-27 серпня ц. р. пройшли Річні загальні збори Світового конґресу українців. Заходи відбувалися в «червоному корпусі» Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за участі українських високопосадовців, науковців, експертів і громадських активістів.
Присутніх привітав Андрій Парубій, голова Верховної Ради України. Він зазначив, що внесок закордонних українців у підтримку України та спільну перемогу — неоціненний. У зборах під головуванням Евгена Чолія, президента СКУ, взяли участь, зокрема, міністри, заступники міністрів і народні депутати.
Цього року учасники зборів акцентували свою увагу на практичній роботі, максимальному спрощенні реалізації ідей та активності світової спільноти в допомозі Україні й її реформам. Про це свідчать назви круглих столів, на яких високопосадовці, експерти та громадські активісти вели максимально відвертий діловий діалог: «Координація підтримки України», «Гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні», «Просування позитивного іміджу України» та «Сприяння економічному розвитку України».

Уляна Супрун

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України

Особливо важливим був круглий стіл, учасницею та модератором якого була Уляна Супрун, виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я. Колишня громадянка США, вона два роки тому після початку війни стала директором програми СКУ «Захист патріотів». Наслідки цієї праці були настільки вагомими, що за якийсь час д-р Супрун стала заступником міністра охорони здоров’я, а відтак очолила відомство.
Закінчилися збори напрацюванням і схваленням резолюції Річних загальних зборів. Варто зазначити, що переважна більшість делегатів українських організацій із Російської Федерації (РФ) була змушена утриматися від обговорення та прийняття резолюції, оскільки там відверто говорилося про аґресивну політику РФ, що може підпадати під чинне російське законодавство про «розпалення міжнаціональної ворожнечі». Крім цього, СКУ входить до «патріотичного стоп-листу небажаних організацій» у РФ.

Євген Нищук, міністр культури України

Євген Нищук, міністр культури України

Насамкінець окремою темою було обговорення святкування 50-річчя СКУ 2017-го. Це буде ціла низка заходів, концертів, науково-практичних конференцій по всьому світу — Нью-Йорк, Буенос-Айрес, Мельбурн, Брюссель тощо. Святкові заходи розпочнуться в лютому 2017 року в Торонто. 25-26 серпня в Києві відбудуться чергові Річні збори СКУ, після чого делегати переїдуть до Львова, де 27-30 серпня за підтримки місцевої влади й активістів пройдуть Дні української діаспори (попередня домовленість про такі заходи є також із Полтавою, Харковом, Дніпром, Запоріжжям і Бердянськом).
Одним із вагомих здобутків річних зборів стало підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством інформаційної політики України (МІП) та СКУ. Меморандум передбачає спільну роботу в напрямку створення позитивного іміджу України в світі, розвиток свободи слова, інформування української та світової громадськості про головні питання внутрішньої та зовнішньої політики України, створення ефективних механізмів поширення суспільно важливої інформації та підвищення обізнаності громадян в Україні та світі, зокрема через створений МІП державний телеканал іномовлення UATV.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...