Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Україна — серед лідерів із міґрації

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Україна — серед  лідерів із міґрації

Українська держава перебуває в десятці країн світу — лідерів із міґрації. Під міґрантами маються на увазі люди, які не народилися на території тієї країни, на якій проживають. По планеті зараз розбрелося близько 6,6 млн наших співвітчизників. Україна натомість прийняла до себе 5 млн осіб. Згідно з доповіддю Світового банку «Міґрація й грошові перекази» за 2011 рік, основні країни, до яких імміґрували громадяни України, це — Російська Федерація (РФ), Польща, США, Казахстан, Ізраїль, Німеччина, Молдова, Італія, Білорусь і Іспанія.

В Україну люди їхали з РФ, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Молдови, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Таджикистану та Киргизстану.

За 2010 рік міґранти переказали в Україну близько 5,3 млрд USD. Загалом же тенденція така, що в країну надходить у 25 разів більше грошей, ніж виходить. 2010-го світовий обсяг міжнародних грошових переказів, за даними Світового банку, перевищував 440 млрд USD. 325 млрд USD із цієї суми надійшло до країн, що розвиваються, це — на 6 % більше, ніж 2009 року. Вважається, що реальна цифра переказів — набагато вища. За обсягом грошових переказів, що відправляються з країни, із великим відривом лідирують США (48 млрд USD). Далі йдуть Саудівська Аравія, Швейцарія та РФ.

Зазначимо, Україна лідирує в списку нових міґрантів до РФ, Польщі та Чехії. Такого висновку дійшли експерти з Організації з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), що об’єднує розвинені країни світу. Українці опинилися на десятому місці серед тих, хто виїжджає до розвинених країн. Більшість освічених українців не бачить для себе перспектив на Батьківщині та від’їжджає за кордон.

Уже за 5—10 років на заводах і фермах України працюватимуть міґранти зі Середньої Азії й Африки. Незважаючи на невисоку тривалість життя українців — 68,2 року проти 74,6 року серед європейців — багатьом нашим співвітчизникам доведеться працювати в буквальному сенсі «до кінця своїх днів». Причина криється не лише в пенсійній реформі, яка передбачає підвищення вікового цензу для виходу на заслужений відпочинок, а й у різкому зниженні припливу молодих кадрів.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...