Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

УККА зустрівся з урядовими чиновниками США

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

УККА зустрівся з урядовими чиновниками США

У зв’язку з постійним відходом від демократії в Україні члени екзекутиви Українського конґресового комітету Америки (УККА) зустрілися з урядовими чиновниками США у Вашинґтоні, аби висловити свою стурбованість із приводу вільного, справедливого та прозорого процесу майбутніх парламентських виборів у жовтні 2012 року. Президент УККА Тамара Олексій і Михайло Савків-мол., директор Української національної інформаційної служби (УНІС), відбули низку розмов із членами Конґресу, чиновниками Державного департаменту США, і з послом України в США Олександром Моциком. Хоча відкриті та відверті дискусії торкалися кількох питань, головну увагу приділялося зростаючій тривозі української спільноти щодо дотримання українським урядом усіх міжнародних норм і забезпечення прозорості процесу — як під час передвиборної кампанії, так і в день виборів.

У ході зустрічей із членами Конґресу й конґресмен Моріс Гінчі (D-NY), і конґресмен Марсі Каптур (D-OH), яка також є співголовою Конґресового українського кокусу, висловили сподівання, що Україна дотримуватиметься всіх демократичних принципів виборчого процесу. Обоє представників були повністю обізнані з нинішньою ситуацією в Україні та важливістю майбутніх виборів для демократичного розвитку України, вони заявили, що США уважно стежитимуть за виборчим процесом. Враховуючи те, що пан Гінчі був міжнародним спостерігачем на виборах від УККА 1994 року, Український конґресовий комітет Америки запросив конґресмена приєднатися до делеґації спостерігачів 2012 року, на що він охоче погодився.

У Державному департаменті США УККА зустрівся з Томом Меліа, заступником помічника державного секретаря з питань демократії, прав людини та праці; Бакстером Гантом, директором Управління в справах України, Молдови та Білорусі, а також із працівниками відділу в справах України та Бюро координатора допомоги в Європі. Під час зустрічей УККА підтвердив свою стурбованість триваючим відходом України від демократії, наголосив на важливості майбутніх парламентських виборів і стратеґічного партнерства між Україною та США. Делеґація УККА підкреслила необхідність довести до відома українських виборців значущість вільного та справедливого виборчого процесу. Потім чиновники повідомили УККА про недавню поїздку до України помічника секретаря Філіпа Ґордона й про його зустрічі стосовно жовтневих виборів із лідерами української опозиції, громадськими організаціями, засобами масової інформації, а також із представниками українського уряду.

Перебуваючи в Посоль­стві України, Тамара Олексій заявила, що УККА разом із Світовим конґресом українців і Конґресом українців Канади знову планують сформувати делеґації міжнародних спостерігачів для моніторинґу майбутніх парламентських виборів, і закликала до безперешкодного процесу реєстрації групи спостерігачів. Посол України запевнив, що уряд зацікавлений у прозорій організації всіх аспектів, що стосуються міжнародних спостерігачів за виборами. Пан Моцик, який щойно повернувся з Києва, також повідомив УККА, що в столиці України були проведені обговорення поточних планів щодо пам’ятника Голодомору у Ваши нґтоні.

Ці зустрічі започаткували низку заходів, запланованих УККА, у тому числі проведення 25—26 квітня 2012 року«Українських днів», де центральною темою обговорення з членами Конґресу стануть українські парламентські вибори.

 Михайло Савків

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply