Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

У серпні у Львові — збори СКУ

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

У серпні у Львові — збори СКУ

Збори Світового конґресу українців (СКУ) відбудуться у Львові 20-22 серпня. Про це повідомила Ярослава Хортяні, голова Європейського конґресу українців і перший заступник президента СКУ. Цьогорічні збори проходитимуть під гаслом Contra spem sperо! Вони будуть присвячені 80-й річниці Голодомору.

«Це – ювілейний, десятий, конгрес. У Львові він проходитиме вперше. Ми обрали це місто невипадково. Саме Львів зможе зрозуміти те послання, що ми доноситимемо до українського суспільства», — розповіла п. Хортяні.
Вона додала, що під час зборів учасники обговорюватимуть питання євроінтеграції України. «Для української діаспори євроінтеграція є не просто гаслом. Світовий конґрес працює над тим, щоби відірвати Україну від Росії та приєднати до Європи. Ми не говоримо, що в Європі все – ідеально. Але там примусять будь-яку владу – чи нинішню, чи майбутню – грати за правилами», — зазначила Ярослава Хортяні. Мирослав Гочак, член Ради директoрiв СКУ, додав, що у зборах візьмуть участь 400 делегатів із різних країн світу.
Також наприкінці серпня в Тернополі відбудеться Форум української молоді діаспори. Про це розповів Мирослав Гочак. «Минулого літа форум української молоді діаспори пройшов у Львові. Цьогоріч молодь діаспори вирішила зібратися в Тернополі», — розповів п. Гочак, уточнивши, що захід складатиметься з трьох частин: таборування молоді, з’їзд Світового конґресу українських молодіжних організацій і проведення «Діаспора-фесту».
Мирослав Гочак також повідомив, що наразі у Львові лідери молодіжних діаспорних організацій розробляють план проведення заходів. «Ми маємо намір провести форум наприкінці серпня. Перша, таборова частина, повинна закінчитись до 25-26 серпня. «Діаспора-фест» відбудеться десь 29-30 серпня», — поінформував п. Гочак. Він додав, що форум у Тернополі буде логічним продовженням зборів СКУ, що пройде 20-22 серпня у Львові. Крім того, на «Діаспора-фест» організатори планують запросити сучасні українські гурти з Канади, США, Польщі й Естонії та відомі колективи з України

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...