Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 6, 2020

Світове українство підтримало Уляну Супрун

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

Світове українство підтримало Уляну Супрун

Уляна Супрун

Українська діаспора підтримує реформу системи охорони здоров’я України, запропоновану Уляною Супрун. Про це йдеться у заяві Світового конґресу українців (СКУ). «Світовий конгрес українців приєднується до послів країн «Великої сімки», місії Європейського Союзу в Україні та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у висловленні повної підтримки плану реформи системи охорони здоров’я, запропонованого виконувачем обов’язки міністра охорони здоров’я України», — повідомили в організації.
На переконання Евгена Чолія, президента СКУ, впровадження запропонованої реформи піде на користь усім мешканцям України. «СКУ закликає владні структури та народ України прийняти запропоновані реформи, продемонструвавши незмінну прихильність процесу реформ та європейській інтеграції України на благо усіх її громадян», — сказав він.
В СКУ нагадали, що запропонований план передбачає запровадження загального медичного страхування в рамках Національної служби охорони здоров’я України, яке забезпечить рівноправний доступ до медичної допомоги, стандартний набір медичних послуг, фінансово оплачених державою для всіх громадян, та міжнародні медичні рекомендації, які дадуть можливість оцінити якість обслуговування. «Запропонована модель системи охорони здоров’я і відповідні законопроекти були розроблені українськими експертами у співпраці з ВООЗ і базуються на аналогічних системах, що діють у Бразилії, Великій Британії, Іспанії, Італії Канаді, Норвегії, Польщі та Хорватії», — підсумували діаспоряни.

До слова
Після запуску медичної реформи зарплата лікарів, котрі працюють на первинному рівні, виросте майже у шість разів, запевнила д-р Супрун. Зараз в Україні є 25 тис. сімейних лікарів, а медичні університети щороку випускають 5 тис. молодих фахівців. Міністр також зазначила, що сума у 210 грн, яка буде «ходити» за пацієнтом після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги, була передбачена ще торік, коли формувався бюджет 2017 року, а зараз переглянута у бік збільшення. «За основу брали бюджет на первинку — 20 % від загального. Зараз є точніші розрахунки, це вже не 210 грн, а більше. Якщо лікар працюватиме як приватний підприємець, ці кошти приходитимуть на його рахунок. А якщо залишиться при медичному центрі — гроші отримуватиме заклад. А лікареві виділятимуть кошти за кожного пацієнта, з котрим він уклав угоду», — зазначила д-р Супрун.
Водночас Ігор Яковенко, науковий консультант Інституту суспільно-економічних досліджень, вважає, що Україна може зіткнутися з нестачею сімейних лікарів. «Якщо населення України, яке, за даними Держкомстату, становить 42 млн 603 тис. громадян, поділити на цей норматив, то потреба становитиме майже 18 тис. сімейних лікарів. А за даними за 2011 рік у нас їх було 8140. За час, що минув, навряд чи істотно збільшилося це число, скоріше навпаки, адже лікарі є однією з провідних груп трудової міґрації. Вочевидь, значна частина населення України так і не зможе знайти собі сімейного лікаря», — запевнив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply