Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

СКУ заявляє про порушення на виборах

Автор:

|

Грудень 19, 2013

|

Рубрика:

СКУ заявляє про порушення на виборах

Повторні вибори до Верховної Ради в п’яти мажоритарних округах не задовольняють міжнародних стандартів проведення демократичних виборів. Про це свідчать результати спостережної місії Світового конґресу українців (СКУ).

Попередні висновки було зроблено до завершення підрахунку голосів і оголошення попередніх та остаточних результатів виборів, судового розгляду можливих скарг і апеляцій. «Місія СКУ оприлюднить остаточний звіт із пропозиціями для потенційних удосконалень по завершенні процесу», — ідеться в повідомленні.
Наразі місія зазначає, що виборча кампанія мала ознаки змагальності з більшості питань між усіма кандидатами. «Хоча існували суттєві перешкоди в роботі деяких кандидатів, усі вони мали змогу проводити зібрання, популяризувати свої погляди й доступ до медіа тією чи іншою мірою», — заявили в СКУ.
Місія вважає, що недоліки в процесі проведення виборчої кампанії безумовно вплинули на волевиявлення. «Незалежність і неупередженість окружних виборчих комісій (ОВК) та дільничних виборчих комісій (ДВК), які посідають центральне місце в питанні довіри до результатів виборів, перебувають під сумнівом із низки причин. Зокрема, через дисбаланс у представленні основних політичних партій у ОВК і ДВК через десятки маловідомих і сумнівних так званих технічних кандидатів у деяких виборчих округах», — заявляють спостерігачі.
Окрім того місія СКУ була стривожена тим, що «внаслідок сумнівних судових рішень було усунено поважних кандидатів». «Місія також звернула увагу на те, що було зареєстровано кількох кандидатів з ідентичними іменами до кандидатів від опозиції, що створило плутанину та неминуче знизило кількість голосів, відданих за поважних кандидатів», — зазначається в повідомленні.
До того ж у процесі спостереження за виборами та підрахунком голосів спостерігачі СКУ помітили «деякі серйозні порушення, такі як купівля голосів виборців, застосування адмінресурсу, у тому числі ангажування міліції задля перешкоджання незалежному спостереженню представниками кандидатів за процесом підрахунку голосів».
«У деяких реґіонах було помічено незвичний сплеск популярності голосування удома (що допускається за станом здоров’я чи через похилий вік виборця). Чимало бюлетенів від різних виборців було позначено в однаковий спосіб однаковим почерком. Багато виборців не було внесено до реєстру виборців», — мовиться в заяві. Також СКУ інформує, що в деяких випадках члени виборчих комісій відмовлялися надавати спостерігачам копії протоколів. Були й значні труднощі у веденні відеофіксації під час підрахунку голосів і складання протоколів.
«Місія СКУ також відзначила значні процедурні порушення, такі як відсутність голови виборчої дільниці та деяких членів комісій у день виборів, коли потрібно було ухвалювати рішення. Бюлетені не були витягнуті зі спеціальних контейнерів перед початком голосування, скриньки для голосування не були опломбовані, контейнери не були доставлені належним чином із ДВК у ОВК», — заявляють спостерігачі.
«Вочевидь, більшість виборців мала можливість проголосувати на виборчих дільницях у день виборів. Тим не менш, указані вище порушення та недоліки, без сумніву, вплинули на результати виборів. Зараз важко визначити міру їхнього впливу», — підсумували в СКУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply