Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

СКУ закликав відхилити домовленості засідання Українсько-російської комісії

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

СКУ закликав відхилити домовленості засідання Українсько-російської комісії

Світовий конґрес українців (СКУ) засуджує непрозорі перемовини та домовленості, досягнуті під час шостого засідання Українсько-російської міждержавної комісії 17 грудня 2013 року в Москві, які загрожують незалежності Української держави та суперечать євроінтеграційним прагненням українського народу.
У протоколі шостого засідання Українсько-російської міждержавної комісії, співголовами якої були президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін, зазначено, що було підписано документи про домовленість стосовно спільного відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, а також щодо двосторонньої торгівлі, виробництва літаків, поставки товарів за виробничою кооперацією, суднобудування, будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, обміну інформації в галузі ядерної та радіаційної безпеки, визначення пункту пропуску через українсько-російський кордон, співпраці в питанні контролю на українсько-російському кордоні, боротьби з наркотиками, співпраці в попередженні промислових аварій, стихійних лих і ліквідації їхніх наслідків, співпраці в ракетно-космічній промисловості та купівлі-продажу природного газу.
Також було домовлено про реалізацію спільних інфраструктурних і промислових проектів, зближення технічних регламентів України та Митного Союзу (МС), взаємодію з Євразійським банком розвитку, антикризовим фондом ЄврАзЕС і Міждержавним банком Співдружності Незалежних Держав, співпрацю в газовій сфері, виробництво ядерного палива, спорудження енергоблоків Хмельницької атомної електростанції, співпрацю в галузях машинобудування, хімічної промисловості й у гірничо-металургійному комплексі, реалізацію інвестиційної, фінансової та галузевої співпраці, військово-технічне співробітництво, розширення участі Російської Федерації (РФ) у розвитку соціально-економічної сфери м. Севастополя, здійснення капітального ремонту будівель і споруд Чорноморського флоту (ЧФ) РФ на території України, про низку проектів угод із питань функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України, міґраційну політику та про взаємодію на рівні правоохоронних органів і спецслужб. Владні структури обох країн також погодились утримуватися від односторонніх дій, пов’язаних із реалізацією політики імпортозаміщення, які можуть завдати економічної шкоди одна одній.
Майже рік тому, 17 січня 2013 року, у своєму письмовому зверненні до європейських високопосадовців Евген Чолій, президент СКУ, заявляв, що 25 квітня 2005 р., за повідомленням BBC News, президент Росії Володимир Путін у своєму річному зверненні до нації назвав розпад Радянського Союзу «найбільшою геополітичною катастрофою» XX ст. Тепер же глава Росії наполегливо просуває своє нове бачення світу, що полягає у створенні до 2015 року Євразійського економічного союзу на основі колишніх радянських республік, у тому числі й України, зі спільним політичним, військовим, митним, гуманітарним і культурним простором. Дуже важливим кроком у досягненні цього була б інтеграція України в МС, де домінує Росія.
Підсумовуючи вищесказане, СКУ закликає Європейський Союз (ЄС) прискорити євроінтеграцію України. Підписанням Угоди про асоціацію з Україною Євросоюз зробив би важливий крок у цьому напрямку й у подальшій модернізації та європеїзації української держави, яка є шостою за кількістю населення та найбільшою за територією в Європі. Це було би дуже правильне рішення з величезними майбутніми вигодами для ЄС і України.
Альтернативою для України є продовжувати коливатися між полюсами Європи та РФ, утримуючи нинішню нестабільність у реґіоні з усіма пов`язаними із цим негативними наслідками. Або, що ще гірше, Україна може стати членом керованого Росією Митного Союзу. Це би неминуче зашкодило геополітичній рівновазі в Європі, суттєво підірвало суверенітет України, призвело до подальшого погіршення ситуації щодо прав людини та підігріло експансійні амбіції РФ.
Протокол шостого засідання Українсько-російської міждержавної комісії засвідчив і так очевидне втягування України в Євразійський Союз, що може спричинити відновлення Радянського Союзу з домінуючою роллю Росії. Ця драматична зміна зовнішньої політики президентом Віктором Януковичем і урядом України суперечить Закону України «Про засади зовнішньої і внутрішньої політики» та волевиявленню українського народу на Євромайданах України.
Світовий конґрес українців закликає президента Віктора Януковича повністю оприлюднити всі ухвалені угоди між ним та президентом Росії під час шостого засідання Українсько-російської міждержавної комісії. Рівно ж СКУ закликає Верховну Раду України фактично відхилити домовленості шостого засідання Українсько-російської міждержавної комісії, які загрожують незалежності Української держави.
Прес-служба Світового конґресу українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply