Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

СКУ закликав припинити розгляд законопроекту

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

СКУ закликав  припинити розгляд законопроекту

Світовий конґрес українців (СКУ) надіслав листи Вікторові Януковичу, президенту України, Володимиру Литвину, голові Верховної Ради України (ВРУ), і Миколі Азарову, українському прем’єр-міністрові, у яких висловив свою глибоку стурбованість змістом законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу», що був представлений на розгляд ВРУ Кабінетом Міністрів України.

СКУ, зокрема, акцентував на намірах внести зміни до ст. 7 Закону України «Про трубопровідний транспорт», яка сьогодні стверджує, що реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств маґістрального трубопровідного транспорту, а також їхня приватизація забороняються.

Згідно з новою редакцією цієї статті, із тексту вилучаються слова про заборону реорганізації та приватизації державних підприємств маґістрального трубопровідного транспорту й натомість надаються повноваження для здійснення повного спектру дій урядові України: «Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України», що провадять діяльність із транспортування маґістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, та НАК здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України».

СКУ також звернув увагу на те, що, згідно із Законом України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» від 7 липня 1999 р., НАК належить до об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації.

Відзначивши надзвичайно важливе стратеґічне значення для про­ми­словості України її газо­вої галузі, СКУ наголосив на небезпеці запропонованих у вищезгаданому законопроекті змін, прийняття яких фактично відкриває можливості для приватизації НАК і може призвести до втрати контролю над державною газотранспортною системою. СКУ закликав владні структури України негайно припинити подальший розгляд цього антиукраїнського й небезпечного для енерґетичної стабільності та незалежності України законопроекту.

Світовий конґрес українців

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply