Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 16, 2019

СКУ закликав підтримати підписання Угоди про асоціацію

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

СКУ закликав підтримати підписання Угоди про асоціацію

Світовий конґрес українців (СКУ) разом з українськими громадами діаспори із 40 країн 4 листопада ц. р. закликав провідників Європейського Союзу (ЄС) підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту «Східного партнерства» 28-29 листопада 2013 року у Вільнюсі (Литва).

У листі, який підписали Евген Чолій, президент СКУ, і голови складових організацій СКУ, зазначається, що цей саміт стане визначним історичним моментом у відносинах Європи з країнами «Східного партнерства» й остаточним тестом для цієї політики ЄС, зокрема тому, що на цьому заході планується підписання Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною.
Ця угода дає унікальну можливість для європейської інтеграції інтелектуального капіталу, промисловості, ринку та природних ресурсів України. Гармонійна всесвітня інтеграція 20 млн українців діаспори та їхній цінний внесок у розвиток різних держав, у тому числі членів ЄС, є переконливим показником величезних потенційних переваг євроінтеграції України до Євросоюзу.
Однак зараз ця перспектива перебуває під загрозою через потужні сили в Україні та за її межами, що мають намір перешкодити євроінтеграції України й спрямувати країну до Митного Союзу та Євразійського економічного союзу.
У своїй резолюції від 12 вересня ц. р. Європейський парламент наголосив, що ЄС слід виконати свої зобов’язання та в дусі солідарності з країнами «Східного партнерства», у тому числі з Україною, утрутитися й захистити їх від відкритого, тривожного та зростаючого тиску Росії.
«Підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною є найефективнішою практичною дією, яку би Євросоюз міг зробити, щоби підтримати Україну як державу-партнера в цей критичний час, — заявив п. Чолій. — Це би також підтвердило європейський характер населення України й дало потужний стимул до демократії та соціального прогресу в Україні, стало важливим кроком у подальшій модернізації та європеїзації України й сприяло реґіональній безпеці, стабільності та добробуту».
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...