Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

СКУ закликає Януковича прислухатися до Штефана Фюле

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

СКУ закликає Януковича прислухатися до Штефана Фюле

Світовий конґрес українців (СКУ) звернувся до президента України Віктора Януковича з проханням вжити конкретних кроків у сприянні євроінтеграції України. «Основною умовою для того, щоби тепер підписати Угоду про асоціацію між Європейським Союзом (ЄС) і Україною, є дотримання українськими владними структурами основних європейських цінностей, які необхідні для майбутнього розвитку українського суспільства, — сказав Евген Чолій, голова СКУ. — Ці кроки містять проведення потрібних реформ, зокрема в правовій і судовій системах, і припинення застосування вибіркового правосуддя на всіх рівнях влади».

Закликавши припинити рух до будь-якого членства України в Митному Союзі (МС), де домінує Росія, СКУ акцентував на заяві Штефана Фюле, єврокомісара з питань розширення та політики сусідства, під час його недавнього візиту до України. Говорячи про питання МС, єврокомісар наголосив, що членство в цьому союзі відбирає в держави-члена її суверенне право у сфері зовнішньоторговельної політики та що ЄС не може взяти на себе зобов’язання в рамках угоди про асоціацію з країною, яка не має такого права.
Нагадаємо, що 24 грудня 2012 року прем’єр-міністр України Микола Азаров сказав, що пошук і знаходження компромісів у питаннях співпраці України з ЄС і МС — можливий. Згодом у Європейській комісії заявили, що зближення України з МС і Угода про асоціацію Україна-ЄС є несумісними.
Додамо, що Росія давно пропонує Україні вступити до Митного Союзу, обіцяючи за це, зокрема, дешевший газ. Українська держава висловлює готовність до співпраці з МС без вступу до нього – у форматах «3+1», поступового приєднання до його правил тощо, на що не згодні в Кремлі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply