Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

СКУ закликає владу РП припинити переслідування д-ра Купріяновича

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

СКУ закликає владу РП припинити переслідування д-ра Купріяновича

Григорій Купріянович у Львові

Світовий конґрес українців (СКУ) стурбований тим, що окружна прокуратура у місті Замостя Люблінського воєводства Республіки Польща (РП) розпочала слідство проти Григорія Купріяновича, історика, громадського активіста, співголови Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин у Польщі та голови Українського товариства, після його виступу під час відкриття Сагринського Меморіалу пам’яті 8 липня ц. р. у с. Сагринь Люблінського воєводства. Учасники заходу вшанували пам’ять понад 600 жителів цього села та прилеглих районів, у т. числі 231 жінок і 151 дитину, які загинули 10 березня 1944 року від рук бійців Батальйонів хлопських і деяких підрозділів Армії крайової.
Беручи до уваги той факт, що Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек публічно висміяв цей урочистий захід і його учасників, назвавши це «нахабством», «скандалом» та «провокацією», і подав скаргу до окружної прокуратури Замостя та зневажив д-ра Купріяновича, президент СКУ надіслав листи до президента та прем’єр-міністра РП з проханням втрутитися у цю справу та публічно засудити збуджену поведінку польського урядовця, яка серйозно підриває українсько-польські відносини у ці неспокійні часи, коли Україна перебуває на лінії фронту жорстокої гібридної аґресії з боку Російської Федерації, що ставить під загрозу весь реґіон.
Зараз Григорій Купріянович опинився під слідством окружної прокуратури Замостя. Крім цього, 30 серпня ц. р. голова Інституту національної пам’яті Польщі звільнив д-ра Купріяновича зі складу Люблінського воєводського Комітету охорони пам’яті, боротьби та мучеництва, попри те, що 23 серпня 2018-го цей інститут заявив, що не вестиме слідства у справі висловлювань Григорія Купріяновича 8 липня ц. р.
СКУ закликає владні структури РП до припинення всіх дій проти д-ра Купріяновича, які тільки розпалюють ворожнечу між польським та українським народами. «Світовий конґрес українців ще раз закликає до примирення між українським і польським народами стосовно історичних ран, замість дій, які допомагають Російській Федерації послабити існуючі між ними зв’язки задля відновлення контролю над обома суверенними державами», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply