Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

СКУ закликає до негайного звільнення Савченко

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

СКУ закликає до негайного звільнення Савченко

Надія Савченко

Світовий конґрес українців (СКУ) закликає міжнародне співтовариство, у т. ч. правозахисні організації, вимагати негайного звільнення російськими владними структурами колишньої льотчиці Військово-повітряних сил України, депутата Верховної Ради України та делегата до Парламентської асамблеї Ради Європи Надії Савченко, котру утримують в ув’язненні в Росії з політичних міркувань.
Обвинувачення російськими владними структурами старшого лейтенанта Савченко, котра була викрадена в Україні та насильно перевезена через кордон у Російську Федерацію (РФ), є очевидним порушенням міжнародного права і пункту 5 Мінського протоколу від 5 вересня 2014-го. Крім обмеженого доступу до послуг адвоката й судового розгляду п. Савченко проти її волі була піддана судово-психіатричній експертизі.
СКУ особливо стурбований останнім повідомленням, що Надія Савченко, котра голодує з 13 грудня ц. р., була переведена в одиночну камеру. Незважаючи на те, що міжнародне співтовариство недвозначно засудило дії РФ на території України як військового аґресора, російські владні структури далі грубо ігнорують свої міжнародні зобов’язання, порушуючи суверенітет України.
«Викрадення, позбавлення волі, примусова психіатрична експертиза й одиночне ув’язнення депутата Верховної Ради України Надії Савченко — це все ганебні акти, на які міжнародна спільнота повинна відповісти негайними й однозначними діями», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply