Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

СКУ відзначив свій 45-літній ювілей

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

СКУ відзначив свій 45-літній ювілей

Більше ніж 300 осіб 17 листопада ц. р. узяло участь у врочистому бенкеті з нагоди 45-ліття Світового конґресу українців (СКУ), який пройшов у осередку «Спадщина» при українській католицькій церкві св. Йосифа в м. Оквілі (Канада). Тед Мензіс, державний міністр із питань фінансів Канади, зачитав привітання від Стівена Гарпера, прем’єр-міністра Канади, і було продемонстроване відеопривітання від Єжи Бузека, колишнього президента Європейського парламенту.

Основну доповідь на вечорі виголосив головний спостерігач Міжнародної місії СКУ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні 2012-го посол Дерек Фрейзер. Колишній посол Канади в Україні розповів про роль СКУ в моніторинґу недавніх виборів і підсумував працю місії. У виступі було наголошено на важливості продовження співпраці з Україною й українським народом. Евген Чолій, президент СКУ, у своєму слові привернув увагу присутніх до діяльності СКУ, зокрема до основних напрямних і успіхів СКУ впродовж його 45-літньої діяльності.
Голова Світової федерації українських жіночих організацій і другий заступник президента СКУ Орися Сушко, перший заступник президента СКУ та голова Європейського конґресу українців Ярослава Хортяні, генеральний секретар СКУ й голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів і заступник президента Українського конґресового комітету Америки Андрій Футей також виголосили привітання із цього приводу.
Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади (КУК) і співголова Міжнародної місії СКУ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні 2012 року, висловив поздоровлення від імені КУК і подякував усім, хто взяв участь у місії, і тим, хто її підтримав фінансово.
Також було зачитано письмові привітання від предстоятеля Української греко-католицької церкви Святослава (Шевчука), глави Української православної церкви Київського патрiархату Філарета, від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» за підписами Арсенія Яценюка й Олександра Турчинова, політичної партії «Народна самооборона» за підписом Юрія Луценка та партії УДАР за підписом лідера Віталія Кличка. В усіх привітаннях було відзначено вагому працю СКУ в здобутті Україною незалежності, у її подальшому утвердженні, демократизації та євроінтеграції, а також у захисті основних прав і свобод українців і в консолідації української спільноти в діаспорі. Разом із цим було показане відеопривітання від українських громад світу.
СКУ відзначив своїх найбільших жертводавців: кредитову спілку «Будучність» (Канада), Українську кредитову спілку Лімітед (Канада), Українську народну касу «Дежарден» у Монреалі (Канада), фундацію «Самопоміч» Української американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» (США), Федеральну кредитову кооперативу «Самопоміч» (США), Федеральну кредитову кооперативу «СУМА» (США), фундацію «Спадщина» банку «Певність» (США), родину Темертей (Канада) і товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка в Монреалі (Канада).
Світовий конґрес українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...