Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 22, 2019

Розпочалися святкування з нагоди 50-річчя СКУ

Автор:

|

Березень 09, 2017

|

Рубрика:

Розпочалися святкування з нагоди 50-річчя СКУ

Колишні та діючі члени Ради директорів СКУ

У Торонто (провінція Онтаріо) Світовий конґрес українців (СКУ) урочисто розпочав відзначення 50-ліття своєї діяльності в об’єднанні українських громад усього світу для просування інтересів України й українського народу під гаслом «Українці разом — майбутнє за нами!».
Ушанувавши будівничих, президентів і віддане керівництво СКУ впродовж усієї історії, учасники мали можливість ознайомитись із минулим організації, її численними досягненнями і сьогоднішньою силою цієї координаційної надбудови за підтримки своєї мережі українських громад у 53-х країнах.
Коротка історія СКУ була представлена показом документального фільму під назвою «50 років Світового конґресу українців», продюсером якого є Ірина Корпан.
Евген Чолій, президент СКУ, виступив із промовою, під час якої відзначив важливу роль організації, яка є голосом українського народу серед міжнародної спільноти, а також зростаючу важливість цієї ролі у зв’язку з безперервною гібридною війною Російської Федерації (РФ) проти України. Евген Чолій закликав до ще більшої мобілізації української громади в об’єднанні зусиль, що зосереджені на допомозі Україні під час цієї кризи міжнародного рівня. Водночас президент СКУ подякував за віддану працю колишнім і теперішньому Проводу СКУ та за постійну підтримку — усім жертводавцям СКУ, чия фінансова допомога уможливлює об’єднанню. незалежно виконувати поставлені завдання.
Іринa Мицак, голова Світової комісії з відзначення 50-ліття заснування СКУ, представила плани на 2017 рік, які спрямовані на підвищення обізнаності про СКУ та містять різноманітну програму заходів для мережі українських громад в 53-х країнах, українців в Україні та кожного українця і приятеля України в усьому світі. Серед основних заходів передбачається проведення серії конференцій щодо майбутньої діяльності СКУ, які відбудуться в таких містах, як Буенос-Айрес, Брюссель, Львів, Нью-Йорк і Торонто. Головні заходи будуть проходити в серпні в Києві та Львові, а в листопаді — в Торонто.
У програмі прозвучали привітання від Єпископа Східної Єпархії Української Православної Церкви в Канаді Владики Андрія, Генерального консула України в Торонто Андрія Веселовського, президента Конґресу українців Канади Павла Ґродa, та відеопривітання від директора Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірини Kлючковської й українських громад по всьому світу.
«СКУ закликає всю мережу українських громадських організацій у світі, українські інституції в Україні та широке міжнародне співтовариство належним чином відзначити 50-ліття СКУ та цим самим заявити про свою солідарність і підтримку його діяльності», — заявив п. Чолій.
«Уявіть собі зібрану воєдино потужну енергію і відданість кожного українця у всьому світі, який вірить у безмежний потенціал України. Ця сила — Світовий конґрес українців, — сказала п. Мицак. — Запрошуємо всіх долучитися і збагатити наші спільні святкування!»
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...