Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Психоз, що не минає. Заява Світової конференції українських державницьких організацій (СКУДО)

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Психоз, що не минає. Заява Світової конференції українських державницьких організацій (СКУДО)

Нещодавно з’яви­лася аналітична записка під заголовком «Технології забезпечення інформаційної конкурентоздатності держави в сучасному світі: висновки для України» від Відділу досліджень інформаційного суспільства й інформаційних стратеґій при президентові України.

Вона з’явилася внаслідок критики на міжнародному форумі режиму Віктора Януковича Світовим конґресом українців (СКУ). У ній є такі слова: «У даній ситуації СКУ слід тлумачити максимум як виразника позиції тільки певної частини або, скоріше, певних кіл української діаспори. У стратеґічному плані найбільш ефективною є політика розширення впливу української держави на громади українців через усі існуючі їхні об’єднання й організації».

Правда, краще би звучало, що коли СКУ нас критикує, то, видно, ми діємо неправильно, і тому «в стратеґічному плані» треба нам курс України спрямувати на демократичний шлях, перестати переслідувати політичних опонентів, почати будувати справді громадянське суспільство, влаштувати незалежне судівництво, проводити справді чесні, прозорі вибори тощо й із чистим сумлінням стати шанованим членом світового товариства. Але ж ні, радянський психоз вказує на давню практику «розділяй і владарюй». За радянських часів було чимало публікацій про те, що СКУ представляє не всіх українців поза Україною, а тільки «буржуазних націоналістів». Що змінилося сьогодні?

СКУДО долучається до інших, уже оголошених заяв про те, що СКУ представляє також наші структури, такі як Спілка української молоді, Союз українців Британії, Ліґа українців Канади, Ліґа українок Канади, Ліґа Вільної України, Організація українських жінок, Організація оборони чотирьох свобід України, її Об’єднання жінок, Товариство бувших вояків УПА, Ліґа політичних в’язнів, Товариство української студіюючої молоді, різні фундації на зразок «Волі», видавництва тощо.

Треба додати, що створення Світового конґресу вільних українців (СКВУ) 1967 року забрало чимало часу й зусиль. СКВУ став символом єдності української діаспори, що не тільки збереглася, але й зміцнилася після проголошення незалежності України та розпаду СРСР 1991 року новими членами зі східної діаспори. СКВУ змінив назву на СКУ. Не так легко буде колишнім радянським апаратчикам, які зараз служать при режимі п. Януковича, цю єдність зірвати.

Рівночасно хочемо звернути увагу на ще одну характеристику записки, що насторожує нас, мабуть, іще більше та пояснює, чому режим п. Януковича вирішив не дослухатися до критики, а «йти по трупах». Надзвичайно промовистим і тривожним є засіб пропаґанди, що пропонується вже на першій сторінці записки: ефективно «працювати» на національні інтереси навіть за наявності значних розбіжностей між «образом» країни й реальним станом справ». Тобто дурити світ!

Для оперативності виконання такого завдання пропонується діяти, як Російська Федерація (РФ): «Російська система публічної дипломатії, очолювана «неурядовою» Суспільною палатою РФ, склад якої, однак, затверджується президентом РФ… Загалом же, за своїм статусом і повноваженнями Суспільна палата РФ фактично є запровадженим державою «центральним органом» російської системи публічної дипломатії. Ця система може виглядати сумнівною з точки зору своєї правової природи, проте на міжнародній арені вона об’єктивно є леґітимним, здатним діяти консолідовано недержавним ресурсом для лобіювання».

У записці прямо називається один такий російський громадський засіб, повністю підконтрольний російській державній владі, — англомовне видання Russia Today. Тільки глянувши на їхню інтернет-сторінку, можна побачити слова хвали пп. Медведєву, Путіну, «російській демократії», а інколи — і пасквілі проти буржуазних українських націоналістів. Це просто — їхня пропаґандистська машина. СКУ ніколи не буде пропаґандистською машиною жодного президента чи уряду, тим більше вибілювачем злочинів — так, злочинів! — Віктора Януковича, його соратників і підлабузників.

Тому нехай Віктор Янукович шукає собі інших партнерів у діаспорі. А ми, «буржуазні націоналісти», які входимо до СКУ та спільно творимо його діяльність, працюватимемо всіма можливими засобами з українським народом в Україні та в діаспорі й із міжнародним товариством, аби цей режим п. Януковича відійшов, немов поганий сон, щоби ці два роки повернення до радянщини пішли на смітник історії та щоби господарем в Україні знову став український народ. Сумнівно, що пропаґандистська машина  п. Януковича знайде багато прислужників у діаспорі.

Аскольд Лозинський, голова СКУДО;

Борис Потапенко, секретар

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply