Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Президент СКУ зустрівся з політичними та релігійними провідниками України

Автор:

|

Вересень 08, 2016

|

Рубрика:

Президент СКУ зустрівся з політичними та релігійними провідниками України

Евген Чолій

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), зустрівся в Києві з церковними провідниками та державними високопосадовцями України, щоб обговорити найефективніші шляхи просування актуальних українських питань на міжнародному рівні, що пов’язані зі захистом незалежності та територіальної цілісності України. Від імені 20-мільйонної української діаспори заморський гість висловив привітання з нагоди 25-ї річниці незалежності України.
Під час зустрічей із главою Української православної церкви Київського патріархату Філаретом, главою Української греко-католицької церкви Святославом і головним рабином Києва й України Яковом Дов Блайхом, п. Чолій мав нагоду обговорити процеси реформування України та потребу вирішення історичних питань між Польщею й Україною шляхами просвітництва та примирення.
Під час зустрічей із державними високопосадовцями України особливу увагу було надано координації зусиль України й української діаспори на чолі з СКУ для протидії російській гібридній війні в Україні. Акцентувалося на важливості переконати міжнародне співтовариство в тому, що теперішня російська аґресія в Україні є міжнародною кризою, що загрожує миру та безпеці в світі, та що, захищаючи свої кордони, Україна зупиняє просування російського імперіалізму на Захід. Разом із цим ішлося про посилення співпраці в таких питаннях: продовження економічних санкцій проти Російської Федерації (РФ), поки вона цілком не стане дотримуватися мінських домовленостей та не деокупує Крим; надання Україні військової допомоги для захисту своєї територіальної цілісності та гуманітарної підтримки для подолання руйнівних наслідків російської аґресії; протидія російській дезінформації, а також просування європейської й євроатлантичної інтеграції України.
З прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом президент СКУ обговорив підписання оновленого Меморандуму про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Світовим конґресом українців, яке планується на кінець вересня ц. р.
Разом із провідниками українських громад Латвії та Румунії Евген Чолій зустрівся з послами цих держав в Україні, котрих закликав до подальшої підтримки України.
Крім цього, Президент СКУ виступив на презентації фотолітопису «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених», присвяченого 25-й річниці незалежності України, ініціатором створення якого став Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр і міністр економічного розвитку та торгівлі України.
В окремих зустрічах разом із п. Чолієм узяли участь перший заступник президента СКУ та голова Європейського конґресу українців Ярослава Хортяні, генеральний секретар СКУ та голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів, заступник президента СКУ і президент Конґресу українців Канади Павло Ґрод, голова Світової ради СКУ з питань Організації Об’єднаних Націй і заступник президента Українського конґресового комітету Америки Андрій Футей, скарбник СКУ Зенон Потічний, директор представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук і представник СКУ зі зв’язків із міжнародними організаціями Марина Ярошевич.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...