Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 10, 2020

Президент СКУ зустрівся з головою ГА ООН

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Президент СКУ зустрівся з головою ГА ООН

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), 6 листопада ц. р. обговорив із Джоном Ешем, головою Генеральної асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН), низку питань, що, зокрема, стосуються визнання Голодомору українського народу Ґеноцидом, ушанування Тараса Шевченка й тиску Росії на Україну.
Участь у зустрічі, що відбулась у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, разом із президентом СКУ взяли Постійний представник України при ООН посол Юрій Сергеєв і президент Українського конґресового комітету Америки Тамара Ґалло-Олексій.
Пан Чолій привернув увагу співрозмовників до пріоритетних питань СКУ й закликав голову ГА ООН приєднатися до вшанування пам’яті жертв Голодомору під час жалобних заходів із нагоди 80-ліття цього ґеноциду українського народу, що відбудуться 23 листопада ц. р. у Соборі Святого Патрика в Нью-Йорку та 4 грудня ц. р. у Вашинґтоні під час освячення землі під пам’ятник жертвам Голодомору.
У зв’язку з відзначенням 2014 року 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка президент СКУ наголосив на світовому значенні творчості поета й закликав ушанувати його як відомого борця за людські права, соціальну справедливість і самовизначення націй відповідною заявою ГА ООН.
Президент СКУ також торкнувся питання про надмірний тиск із боку Росії, спрямований на те, щоби перешкодити євроінтеграції України, і просив ООН здійснювати моніторинг таких дій. 7 листопада ц. р. п. Чолій обговорив із Постійним представником Польщі при ООН послом Рішардом Сарковічем важливість підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту «Східного партнерства» 28-29 листопада ц. р.
Прес-служба Світового конґресу українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply