Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Президент СКУ зустрівся в Президентом України

Автор:

|

Червень 21, 2018

|

Рубрика:

Президент СКУ зустрівся в Президентом України

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), здійснив візит до Києва, під час якого провів низку офіційних зустрічей із очільниками українських Церков, Президентом, головою Верховної Ради, прем’єр-міністром та іншими високопосадовцями України, представниками міжнародного співтовариства та громадянського суспільства.
У ході зустрічей президент СКУ порушив низку важливих питань, зокрема про перспективи надання Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні; дії міжнародної спільноти у відповідь на гібридну аґресію Російської Федерації (РФ) і подальші кроки для захисту територіальної цілісності України; спрямування миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на Донбас та моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК); продовження санкцій проти РФ; проект «Північний потік-2»; стан українських заручників на Донбасі та політичних в’язнів у АРК і РФ, зокрема про голодування Олега Сенцова та Володимира Балуха; реформи в Україні; Закон «Про Вищий антикорупційний суд»; саміт «Великої сімки» в Канаді; європейську й євроатлантичну інтеграцію України; бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018-го у РФ і деякі юридичні та практичні аспекти відшкодування збитків, завданих Росією внаслідок незаконної окупації АРК і триваючої аґресії на Донбасі.
Евген Чолій запевнив співрозмовників у тому, що СКУ постійно порушує ці питання на зустрічах із високопосадовцями різних країн світу, а також поінформував про міжнародні акції, конференції й інші заходи, які проводять СКУ й українська діаспора задля просування інтересів України на міжнародній арені.
Також президент СКУ взяв участь у панельній дискусії «Ціна аґресії Кремля в Україні: матеріальна сторона», що відбулася в Українському кризовому медіа-центрі. Під час своєї доповіді він проаналізував юридичні шляхи та механізми стягнення компенсації з РФ за збитки, завдані внаслідок незаконної окупації Криму та триваючої збройної аґресії в Східній Україні.
Крім цього, п. Чолій виступив з тематичною доповіддю під час Спеціальної експертної дискусії щодо посилення реґіональної стійкості до дезінформації, що відбулася в рамках Другої Міжпарламентської конференції на тему «Грузія, Молдова й Україна: посилення міжпарламентського компоненту реґіональної та безпекової співпраці та розвиток взаємодії з Європейським Союзом і НАТО». У своєму виступі Евген Чолій підкреслив масштаби та руйнівні впливи російської дезінформації в різних країнах світу та закликав до стратегічного і комплексного реагування на неї для ефективного протистояння.
Під час зустрічей і заходів президента СКУ супроводжували Сергій Касянчук, директор представництва СКУ в Україні, та Марина Ярошевич, директор представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі (Бельгія). На деяких зустрічах п. Чолія також супроводжували Оксана Винницька-Юсипович, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради при СКУ, та Володимир Кістяник, заступник директора представництва СКУ в Україні.
«Координація зусиль 20-мільйонної української діаспори на чолі з СКУ та високопосадовців і громадянського суспільства України є ключовим чинником ефективної протидії російській гібридній загрозі та реалізації європейських і євроатлантичних прагнень України», — заявив Евген Чолій.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply