Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Президент СКУ завершив робочий візит до Брюсселю

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Президент СКУ завершив робочий візит до Брюсселю
Александер Вершбоу й Евген Чолій

Александер Вершбоу й Евген Чолій

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ) здійснив у квітні робочий візит до Брюсселю (Бельгія), де зустрівся з високопосадовцями Європейського Союзу, НАТО та Бельгії, яка тепер головує в Комітеті міністрів Ради Європи.
Під час зустрічей, присвячених стратегічній підтримці України, п. Чолій закликав міжнародне співтовариство до подальших ефективних дій, в т. ч. запровадження жорсткіших санкцій проти Російської Федерації (РФ) та надання зброї на захист незалежності та територіальної цілісності української держави, яка протистоїть невпинній збройній агресії РФ і зупиняє її просування вглиб Європи.
Президент СКУ наголосив на необхідності об’єднати зусилля міжнародного співтовариства у боротьбі з дезінформацією Росії, що насамперед пов’язана з її нелегальною анексією Криму, збройною аґресією в Україні й атаками на західні принципи та цінності. Він повідомив про інформаційну діяльність СКУ та заявив про готовність до співпраці в цьому питанні з європейськими інституціями й НАТО.
Також п. Чолій акцентував на проблемі внутрішньо переміщених осіб із Криму та сходу України, кількість яких уже сягнула за понад мільйон, і розповів про досвід гуманітарної підтримки України з боку СКУ, зокрема про проект «Захист патріотів». У зв’язку з цим президент СКУ закликав міжнародну спільноту посилити гуманітарну допомогу Україні та запропонував європейським інституціям і НАТО співпрацю з СКУ.
Евген Чолій також закликав міжнародну спільноту ефективно реагувати на факти порушення людських прав у окупованій Росією Автономній Республіці Крим, які було представлено в розширеному звіті Атлантичної ради США і Дому свободи, та підтримати процес реформ в Україні активним просуванням її євроінтеграції, наданням суттєвої фінансової допомоги, подібної до плану Маршалла, і запровадженням безвізового режиму для громадян України.
У мажах цього візиту президент СКУ зустрівся з патріархом Філаретом, главою Української православної церкви Київського патріархату, щоб обговорити сучасні події в Україні. Крім цього, заходами Товариствa українців у Бельгії п. Чолій провів громадську зустріч, під час якої представив основну діяльність СКУ в захисті України й ознайомився з працею української громади Бельгії. Разом із цим він говорив про пріоритети майбутньої співпраці з Ігорем Хохоляком, головою Товариствa українців у Бельгії.
Президента СКУ супроводжувала координатор його зустрічей у Брюсселі Марина Ярошевич. «Зустрічі були конструктивними, вони дали змогу зміцнити зв’язки для подальшої співпраці СКУ з міжнародним співтовариством та наголосили на важливості посилення підтримки України в її захисті фундаментальних європейських цінностей», — заявив Евген Чолій.
Список високопосадовців, із якими розмовляв президент СКУ: Елмар Брок, голова комітету Європейського парламенту (ЄП) зі закордонних справ; Александер Вершбоу, заступник Генерального секретаря НАТО; Ґуннар Віґанд, директор із питань РФ, «Східного партнерства», Центральної Азії, реґіональної співпраці й Організації з безпеки та співпраці Європи при Європейській службі зовнішньої діяльності; Йоганнес Ганн, комісар із питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення; Ребекка Гармс, депутат ЄП; Майкл Ґалер, член комітету ЄП зі закордонних справ; Крістін Дефрень, президент Сенату федерального парламенту Бельгії; Фабіан Зуліґ, виконавчий директор і головний економіст Європейського центру політики; Тунне Келам, член комітету ЄП зізакордонних справ; Ріїна Кіонка, головний радник зі зовнішньополітичних питань Кабінету президента Європейської ради; Генрі Малосс, президент Європейського економічного та соціального комітету; Маркку Марккула, президент Європейського комітету реґіонів; Артіс Пабрiкiс, член Комітету з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ ЄП; Арнольдас Пранцкевичус, радник із питань зовнішньої політики президента ЄП; Марк Пекстін, міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі й європейських справ Бельгії; Андрей Пленковіч, голова делегації ЄП до Комітету парламентської співпраці ЄС-Україна; Єжи Пом’яновський, виконавчий директор Європейського фонду підтримки демократії; Руксандра Попа, заступник Генерального секретаря з питань політики Парламентської асамблеї НАТО; Яцек Сарюш-Вольський, член делегації ЄП до Комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна та член комітету ЄП зі закордонних справ; Крістос Стіліанідес, європейський комісар із питань гуманітарної допомоги й управління в кризових ситуаціях; Емма Удвін, заступник голови комісара з питань Європейської політики сусідства та перемовин із розширення; Кнут Флекенштейн, член комітету ЄП зі закордонних справ; Ришард Чарнецький, віце-президент ЄП; Ришард Шостак, дипломатичний радник президента Європейської комісії.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...