Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Президент СКУ заохотив звернути увагу на нагальні справи в Україні

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Президент СКУ заохотив звернути увагу на нагальні справи в Україні

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), 24 квітня ц. р. зустрівся з Нільсом Муіжнексом, комісаром із прав людини Ради Європи, щоб обговорити стан прав людини в Україні та прав національної меншини українців у Російській Федерації (РФ). Президент СКУ зробив акцент на тривалій стурбованості стосовно вибіркового правосуддя в Україні, зокрема на ув’язненні Юлії Тимошенко.
Щодо прав національних меншин президент СКУ наголосив на ситуації з двома добре відомими українськими неурядовими організаціями у РФ, які було невиправдано ліквідовано. Крім того, п. Чолій повідомив, що владою Росії була відкинута перша спроба зареєструвати нову крайову надбудову найбільшої української національної меншини в цій країні.
Президент СКУ просив комісара з прав людини уважно стежити за питанням вибіркового правосуддя в Україні й за тиском владних структур Росії на неурядові організації. Під час зустрічі комісар із прав людини зазначив, що він слідкує за ситуацією щодо дотримання прав людини в Україні й візьме участь у «круглому столі», який відбудеться там у травні. Він також привернув увагу до свого недавнього візиту до РФ і до моніторингу ситуації щодо неурядових організацій.
«Я закликаю владні структури України припинити вибіркове правосуддя, що, зокрема, стосується всесвітньовідомої справи Юлії Тимошенко. Украй важливо, щоби комісар із прав людини засвідчив позитивні зрушення в цій сфері під час своєї травневої подорожі в Україну. Я також вітаю моніторинг комісара стосовно ситуації у РФ і сподіваюся, що найближчим часом наша українська меншина зможе зареєструвати там крайову неурядову організацію», — заявив Евген Чолій.
Світовий конґрес українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply