Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 19, 2020

Президент СКУ закликав ЄС до сприяння євроінтеґрації України

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Президент СКУ закликав ЄС до сприяння євроінтеґрації України

У Брюсселі (Бельгія) 28—29 березня 2012 року Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), обговорив із високопосадовцями Європейського Союзу (ЄС) питання про подальше сприяння демократизації та євроінтеґрації України. Наголос було зроблено на її стратеґічному значенні для колективних європейських інтересів, а особливо для миру, стабільності та добробуту в реґіоні.

Зустрічі відбулися з такими особами: Єжи Бузеком, колишнім президентом Європарламенту; Яцеком Протасевичем, віце-президентом Європарламенту; Павлом Ковалем, головою делеґації Європарламенту до Комітету парламентського співробітництва ЄС—Україна; Тунне Келамом і Яном Козловським, депутатами Європарламенту; Івоною Пйорко, членом Кабінету комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Єврокомісії, і Мікаелою Кумлін-Граніт, членом Кабінету президента Європейської ради.

Під час перемовин п. Чолій заявив, що СКУ підтримує положення резолюцій Європарламенту щодо подій в Україні, у яких ідеться про важливість відновлення її демократичного курсу. Президент Світового конґресу українців висловив вдячність за парафування 30 березня 2012 року Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, до чого СКУ долучився своєю наполегливою працею починаючи від березня минулого року. Президент СКУ акцентував на тому, що ця угода має стати рушієм майбутніх реформ в Україні та допомогти країні відмежуватися від імперських планів Російської Федерації (РФ), яка ніколи насправді не сприймала її як незалежну державу. У зв’язку із цим він послався на Резолюцію Європарламенту щодо України від 1 грудня 2011-го, у якій справедливо зазначається, що РФ чинить надмірний тиск на Україну, щоби вона не уклала угоди про вільну торгівлю з ЄС, а замість цього приєдналася до Митного союзу з РФ, Білоруссю та Казахстаном. Окрім цього, Евген Чолій наголосив на необхідності виконання владними структурами України головної умови підписання та ратифікації Угоди про асоціацію, а саме — дотримання основ­них європейських цінностей. Президент СКУ закликав Європарламент допомогти українському народу краще усвідомити переваги проєвропейського курсу й дати йому знати про своє бажання вітати Україну в ЄС. Цьому, у першу чергу, може сприяти поширення знань через незалежні засоби масової інформації та соціальні мережі, створення спеціальної україномовної сторінки на веб-сайті Європарламенту й відкриття інформаційного офісу ЄС в Україні. Потрібно також поглиблювати зв’язки із широкою українською громадськістю, запровадити безвізовий режим для українських громадян і зміцнювати співпрацю між спільнотами Європи й України, чому СКУ й надалі всіляко допомагатиме.

Президент СКУ також привернув увагу до жовт­невих парламентських виборів 2012 року та їхньої вирішальної ролі для майбутнього України. Він зазначив, що утримання в тюрмі ключових опозиційних лідерів Юлії Тимошенко та Юрія Луценка вже робить ці вибори сумнівними, і закликав вимагати від владних структур України звільнення цих політичних в’язнів уже тепер, а тим більше в разі ухвалення рішення Євросуду з прав людини на їх користь. Пан Чолій наголосив на необхідності заохочувати українських громадян до голосування та закликав Європарламент сформувати місію міжнародних спостерігачів, що допоможе зробити виборчий процес чеснішим і прозорішим. Евген Чолій запевнив високопосадовців ЄС, що СКУ, своєю чергою, буде відігравати провідну роль в організації такої місії від української діаспори.

Світовий конґрес українців

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply