Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Президент СКУ закликав до підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Президент СКУ закликав до підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною

У Страсбурзі (Франція) 11-13 грудня ц. р. Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), мав низку зустрічей із високопосадовцями Європейського Союзу (ЄС). Позицію СКУ щодо актуальних українських питань президент СКУ представив колишньому президенту Європейського парламенту (ЄП) Єжи Бузеку, віце-президентові ЄП Яцеку Протасевичу, голові та заступнику голови делегації ЄП до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна» Павлу Ковалю й Сіїрі Овіїру, депутатам ЄП Лібору Роучеку Яцеку Сарюш-Вольському, Зузані Ройтовій, Яну Козловському, Тунне Келаму, Мареку Сівєцу та Крістіні Оджуланд.
Під час окремих зустрічей п. Чолій закликав не ототожнювати Україну з її владними структурами та сприяти якнайшвидшому підписанню Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, що має важливе стратегічне значення для колективних європейських інтересів. Це також допоможе Україні відмежуватися від імперських планів Росії, які виявляються в нав’язуванні ідеології «руського міра» та в тиску щодо економічної інтеграції в межах Митного та Євразійського союзів. Відтак, президент СКУ наголосив на потребі просування серед українського народу проєвропейського курсу, зокрема шляхом студентських обмінів і покращення візового режиму між ЄС і Україною. У зв’язку із цим він послався на результати соціологічних опитувань, які засвідчують, що вступ до ЄС найактивніше підтримують молоді українці, а також ті, що вже побували в одній із країн — членів ЄС, США чи Канаді. Разом із цим, Евген Чолій закликав активізувати дії ЄС у зміцненні українського громадянського суспільства. Стосовно порушень владними структурами України принципів демократії президент СКУ спонукав ЄС задуматися над створенням закону, який би був подібний до прийнятого Конґресом США «закону Магнітського». У ньому передбачається анулювання віз, заборона здійснення трансакцій і замороження активів тих осіб, які грубо порушують людські права.
Ці ж питання Евген Чолій також представив під час окремих розмов із головою Комітету ЄП зі закордонних справ Елмаром Броком і з Єврокомісаром із питань розширення та Європейської політики сусідства Штефаном Фюле.
12 грудня ц. р. президент СКУ був присутній на пленарному засіданні ЄП, де обговорювалося питання про Україну. Відтак, була прийнята Резолюція щодо ситуації в Україні, яка містить такі пункти:
Європейський Парламент […]
9. Заявляє про подальшу підтримку європейських прагнень українського народу; шкодує, що недавні парламентські вибори не продемонстрували справжнього прогресу для просування повноважень України в цьому стосунку; наголошує, що ЄС залишається зобов’язаним до співпраці з Україною, включно з громадянським суспільством (неурядовими організаціями, релігійними організаціями тощо), для покращення демократичних інституцій, посилення верховенства права, забезпечення свободи засобів масової інформації та просування основних економічних реформ.
10. Підтверджує зобов’язання ЄС продовжувати подальші відносини з Україною шляхом підписання Угоди про асоціацію, як тільки українські владні структури продемонструють рішучі дії та видимий прогрес, до чого закликається вище, можливо, до Саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року; підкреслює, що прогрес відносно політичної асоціації й економічної інтеграції залежить від видимого дотримання зобов’язань України щодо демократичних принципів, верховенства права, незалежного суду та свободи засобів масової інформації.
14. Вітає підписання зміненої угоди про спрощення оформлення віз між ЄС і Україною, яка вводить чіткі покращення у видачі віз для українських громадян, порівняно із чинною угодою; закликає Раду покращувати діалог ЄС-Україна з лібералізації віз напередодні саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013-го.
А 13 грудня ц. р. п. Чолій представив Генеральному секретарю Ради Європи Торбйорну Ягланду актуальні українські питання, наголосивши на важливості євроінтеграції України.

Світовий конґрес українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...