Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Президент СКУ взяв участь сесії ПА ОБСЄ

Автор:

|

Липень 14, 2016

|

Рубрика:

Президент СКУ взяв участь сесії ПА ОБСЄ

Сесія ПА ОБСЄ

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), взяв участь у 25-й щорічній сесії Парламентської асамблеї (ПА) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), що пройшла у Тбілісі (Грузія). 2 липня він виступив із доповіддю «Порушення людських прав та фундаментальних свобод у Криму».
Евген Чолій наголосив, що після нелегальної окупації Автономної Республіки Крим (АРК) Російська Федерація (РФ) посилила свої грубі порушення міжнародного порядку та територіальної цілісності України, цілком ізолювавши півострів і все частіше порушуючи релігійні, людські, громадянські та політичні права жителів АРК, як це задокументували численні організації, зокрема ООН, ОБСЄ, «Нагляд за правами людини» і «Дім свободи».
Президент СКУ також акцентував на недавній дихотомії сприйняття РФ: у той час, коли більша частина міжнародного співтовариства визнає Росію державою-аґресором, існують міжнародні інституції, які помилково вірять, що РФ сповідує демократичні цінності та відіграє критичну роль у вирішенні глобальних питань. Він додав, що останнє нагадує політику умиротворення, що призвела до Другої світової війни.
Відзначивши критичну роль ПА ОБСЄ у зміцненні єдності між його державами-членами навколо демократичних цінностей, п. Чолій від імені СКУ: закликав ОБСЄ допомогти розвинути у форматі «Женева+» наполегливий і скоординований підхід до деокупації АРК, а ОБСЄ — діяти як спостерігач; закликав ОБСЄ вжити конкретних заходів, аби створити постійну спостережну місію в АРК для отримання інформації безпосередньо з перших рук, здійснювати тиск на «владні структури» півострова, щоб зменшити кількість випадків порушення прав людини та відновити контакт населення АРК зі зовнішнім світом; заохочував ОБСЄ використати всі можливості для моніторингу судових процесів політично вмотивованих судів на півострові, а також у РФ, до якої насильно перевозять багато політичних в’язнів, аби вони постали перед несправедливим судом; закликав ОБСЄ просувати економічні санкції проти РФ, поки вона не деокупує АРК і повністю не виконає мінські домовленості та закликав ОБСЄ розгорнути поліційну місію в Східній Україні, щоб допомогти відновити порядок для місцевого населення та підвищити повагу РФ до мінських домовленостей.
Модератором цього заходу був Артур Герасимов, голова постійної делегації Верховної Ради України (ВРУ) в ПА ОБСЄ. Перед присутніми також виступили: Рефат Чубаров, депутат ВРУ та голова Меджлісу кримськотатарського народу, котрий поінформував, як порушуються права і свободи кримськотатарського народу; Олександра Романцова, координатор «Центру громадянських свобод» — моніторингу порушень прав людини в АРК і на Сході України, котра презентувала друге видання книги «Крим — півострів страху».
У рамках п’ятиденної сесії ПА ОБСЄ президент СКУ мав нагоду обговорити питання, порушені під час свого виступу на додатковому заході, з Крістін Муттонен, новоообраним президентом ПА ОБСЄ, з очільниками та членами делегацій держав, учасників ПА ОБСЄ.
5 липня ПА ОБСЄ прийняла резолюцію про порушення людських прав і фундаментальних свобод в АРК і м. Севастополь. «Всі 57 держав, членів ОБСЄ, у т. ч. й РФ, зобов’язані дотримуватися принципів ОБСЄ, і відповідно до цього будь-яку поведінку, що порушує явний мандат ОБСЄ, зокрема поведінку держави-аґресора, ніколи не можна толерувати чи мовчазно вибачати», — заявив п. Чолій. Президента СКУ під час сесії ПА ОБСЄ супроводжувала Марина Ярошевич, представник СКУ зі зв’язків із Євросоюзом.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...