Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Президент СКУ узяв участь у святкуванні 70-ліття СУБ

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Президент СКУ узяв участь у святкуванні 70-ліття СУБ
Е. Чолій і Ф. Гислоп

Е. Чолій і Ф. Гислоп

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), взяв участь у відзначенні 70-ліття складової організації СКУ — Союзу українців Британії (СУБ) в Единбурзі. Головною подією святкування були Річні загальні збори СУБ, участь в яких взяли делегати з усієї Великої Британії, а також Тимчасовий повірений у справах України у Великій Британії Ігор Кизим, Генеральний консул України в Единбурзі Андрій Кислій та о. Василь Крень, парох української греко-католицької церкви Почаївської Богоматері та Святого Андрія в Единбурзі. Під час зборів президентом СУБ було переобрано Зенка Ластовецького.
На Річних загальних зборах президент СКУ виступив із головною доповіддю, у якій висловив визнання СУБ за великий внесок у розвиток української громади у Великій Британії. Він також підкреслив важливу роль проводу та членства СУБ у захисті незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України. Під час вечірньої програми п. Чолій вручив п. Ластовецькoму грамоту від СКУ.
Евген Чолій побував на Божественній літургії в українській греко-католицькій церкві Почаївської Богоматері та Святого Андрія. Він також зустрівся з українською громадою для обміну інформацією про діяльність СКУ й обговорення майбутніх спільних ініціатив.
Президент СКУ мав розмову з Фіоною Гислоп, секретарем Кабінету з питань культури, Європи та закордонних справ уряду Шотландії, щодо засобів дотримання миру, безпеки й стабільності у Східній Європі та важливості підтримки процесу реформ в Україні. На цій зустрічі були присутні голова відділу СУБ у Единбурзі Михайло Остапко, голова відділу в Ґлазґо Оксана Мавродій і представники відділу СУБ у Единбурзі Дмитро Мисик і Ганна Гаврилюк-Бітон.
«Світовий конґрес українців високо цінує багаторічний вклад СУБ і всіх його складових організацій у зміцнення українського громадського життя, збереження наших національних цінностей, зокрема української мови, культури й історії, а також у розбудову Української незалежної держави, — сказав Евген Чолій. — Очікуємо подальшої тісної співпраці з СУБ на користь майбутніх українських поколінь».
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply