Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Президент СКУ привітав Конґрес українців Америки і виступив у ВРУ

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Президент СКУ привітав Конґрес українців Америки і виступив у ВРУ
Евген Чолій у Гартфорді

Евген Чолій у Гартфорді

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ) привітав XXII Конґрес українців Америки, найвище зібрання Українського конґресового комітету Америки (УККА), що відбулося 23-25 вересня ц. р. у Гартфорді (штат Коннектикут).
Президент СКУ привітав УККА з ефективним представленням українців та українських питань у США та подякував за активну співпрацю з СКУ і його підтримку. Евген Чолій особливо відзначив успішне відкриття пам’ятника Голодомору в столиці США у листопаді 2015-го.
Акцентувавши у своєму виступі на тому, що основна увага діаспори має і далі зосереджуватися на захисті територіальної цілісності України, п. Чолій закликав УККА та його членів активно підтримувати Україну, сини і доньки якої продовжують ризикувати власним життям, захищаючи свою Батьківщину. Це має передбачати підтримку гуманітарних ініціатив та протидію російській дезінформаційній машині шляхом представлення світу нової України.
Президент СКУ наголосив на необхідності наголошувати владним структурам США на тому, що в найкращих інтересах міжнародного співтовариства є те, щоб Україна змогла зупинити просування імперіалістичного аґресора далі на Захід, та заохочував до просування прийняття законодавства типу Закону Магнітського за порушення російськими владними структурами людських прав та до виключення РФ із фінансової мережі SWIFT.
Делегати XXII Конґресу українців Америки обрали на наступний чотирирічний термін новий склад Екзекутиви на чолі з президентом Андрієм Футеєм. «СКУ вітає новообрану Екзекутиву УККА й усе його членство та сподівається на продовження співпраці в досягненні нашої спільної мети»», — заявив п. Чолій.

Евген Чолій у Верховній Раді України

Евген Чолій у Верховній Раді України

Евген Чолій мав виступ на парламентських слуханнях в Україні на тему «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність». Під час свого виступу президент СКУ від імені 20-мільйонної української діаспори віддав шану невинним жертвам Бабиного Яру.
«Вірю, що цьогорічні вшанування жертв Бабиного Яру стануть стимулом до ще більшої мобілізації міжнародного співтовариства, щоб не дозволити повторення злочинів проти людяності, а зокрема подальших грубих порушень територіальної цілісності України та людських прав у Криму і на Донбасі», — заявив п. Чолій.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply