Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Президент СКУ порушив актуальні питання

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Президент СКУ порушив актуальні питання

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), порушив у Нью-Йорку актуальні українські питання під час зустрічей зі старшим радником із питань Європи при постійному представництві США при ООН Вільямом Попом, заступником постійного представника Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії при ООН послом Пітером Вілсоном і постійним представником України при ООН послом Юрієм Сергеєвим. Разом із президентом СКУ участь у зустрічах узяла Тамара Ґалло-Олексій, президент Українського конґресового комітету Америки (УККА).
Евген Чолій акцентував на важливості підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом (ЄС) й Україною під час Третього саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада ц. р. Водночас, президент СКУ привернув увагу співрозмовників до дій Росії, яка відкрито чинить на Україну політичний і економічний тиск, аби завадити її асоціації з ЄС. Такими діями Російська Федерація порушує підписаний 1994-го разом із США, Великою Британією й Україною «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї», який містить зобов’язання Росії «утримуватися від економічного тиску, спрямованого на те, щоби підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги».
Під час зустрічей також ішлося про необхідність моніторингу за виконанням Росією міжнародних зобов’язань щодо її української меншини та про чотирирічні звіти СКУ до ООН. П. Чолій закликав Сполучені Штати й Об’єднане Королівство взяти активну участь у моніторингу повторних парламентських виборів у окремих округах в Україні 15 грудня ц. р. Окрім того, разом із послом Сергеєвим президент СКУ обговорив відзначення в ООН 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка.
Вищезгаданих тем Евген Чолій торкнувся під час зустрічі з проводом і представниками складових організацій УККА, а з п. Ґалло-Олексій обговорив стратегію подальшої співпраці в ключових питаннях. «Закликаю США та Велику Британію здійснювати постійний моніторинг дотримання Росією Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та відповідно реагувати на всі порушення», — заявив президент СКУ.
Прес-служба Світового конґресу українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply