Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Президент СКУ обговорив важливість демократизації України

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Президент СКУ обговорив важливість демократизації України

Під час робочого візиту до Вашингтона 6-7 березня ц. р. Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ) порушив перед високопосадовцями США, дипломатами різних країн і представниками американських аналітичних центрів питання демократизації та європеїзації України, які є важливі як для неї самої, так і для стратегічних інтересів Європи та США.
У зв’язку із цим президент СКУ наголосив, що підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом (ЄС) й Україною дасть стимул до демократичного, соціального й економічного прогресу в українській державі. Одночасно це припинить втягування України до домінованих Росією Митного та Євразійського союзів, які становлять загрозу створення нового Радянського Союзу.
Евген Чолій зазначив, що в грудні 2012 року Державний секретар США Гіларі Клінтон заявила: «Ми намагаємося продумати ефективні шляхи, щоби це уповільнити або щоби цьому запобігти». Узявши до уваги ці слова, він закликав американських високопосадовців використати всі можливі важелі впливу для якнайшвидшого повернення владних структур України до демократичного способу правління, щоб уможливити підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.
Вищезгадані питання президент СКУ, зокрема, обговорив із конґресменом, співголовою Конґресового українського кокусу Джимом Ґерлаком, із директором Державного департаменту США з питань України, Молдови та Білорусі Бакстером Гантом, із директором Департаменту США з питань європейських справ, Бюро демократії, людських прав і праці Майклом Уєгарою, із директором відділу з питань східноєвропейських справ Бюро національної безпеки при Білому домі Ліном Дебевойсом, із представниками Комітетів зовнішніх зв`язків сенату та палати представників США, із колишнім послом США в Україні Джоном Гербстом і з послами України, Литви та Польщі в США, відповідно, Олександром Моциком, Жигімантасом Павіліонісом і Ришардом Шнепом.
Під час зустрічі з послом України в США президент СКУ висловив занепокоєння фактом позбавлення 6 березня 2013 року депутатського мандата депутата опозиційної партії «Батьківщина» Сергія Власенка, що віддалює Україну від процесу євроінтеграції. Евген Чолій заявив, що «такі дії загрожують підписанню Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та що за них владні структури України будуть нести відповідальність перед українським народом».
У межах перебування у Вашинґтоні п. Чолій дав інтерв`ю для «Голосу Америки» й узяв участь у вшануванні Тараса Шевченка під час громадського зібрання в посольстві України, де виступив із вітальним словом.
Організації цього візиту сприяло Вашинґтонське представництво Українського конґресового комітету Америки — Українська національна інформаційна служба на чолі з Михайлом Савківим.
Світовий конґрес українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...