Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Об’єднатися на захист політичних в’язнів Москви!

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

Об’єднатися на захист політичних в’язнів Москви!

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав українців у діаспорі приєднатися до народу України та вимагати звільнення всіх українських і кримськотатарських політичних в’язнів, незаконно утримуваних Російською Федерацією (РФ).
31 травня Олександр Кольченко, незаконно засуджений в РФ до десятьох років ув’язнення український активіст, оголосив голодування з вимогою звільнити Олега Сенцова. Про це повідомив Андрій Лєпьохін, його адвоката. «Кольченко написав заяву на ім’я начальника колонії. Вимога одна — звільнити Сенцова», зазначив він.
1-2 червня ц. р. українці по всьому світу об’єдналися на захист українського режисера, котрий приєднався до інших політичних в’язнів, оголосивши голодування. По всій Україні під консульськими представництвами РФ відбулися акції протесту з вимогою звільнити всіх політв’язнів та заручників, а також на підтримку звернення Верховної Ради України від 1 березня ц. р. до всіх іноземних урядів із проханням засудити дії та посилити санкції проти Кремля.
3 червня у Чикаґо відбулася акція протесту проти ув’язнення українського режисера Сенцова у РФ. Про це повідомили в Іллінойському відділі Українського конґресового комітету Америки. «Акції протесту необхідні, як і вимоги від суспільства. Ми не маємо права мовчки дивитися, як помирає людина, а повинні разом тиснути на уряд і президента Російської Федерації», — наголосили організатори.
Зараз уже більше 60 українців, у т. ч. кримських татар, незаконно утримуються за безпідставними та політично вмотивованими звинуваченнями у РФ і Криму. На території Донбасу російсько-терористичні війська утримують 100 заручників, котрі потерпають від тортур і приниження окупаційного режиму.
«Міжнародне співтовариство має висловити свою позицію у цій кампанії та посилити тиск на Кремль, щоб він звільнив політв’язнів, — заявив Евген Чолій, президент СКУ. — Оскільки РФ готується приймати Чемпіонат світу з футболу 2018 року, ми повинні бути впевнені в тому, щоб справжнє обличчя Російської Федерації, в т. ч. її військові дії проти суверенних країн і грубі порушення прав людини, не було приховане.
Приєднуйтесь до дій у своїй громаді! Покажіть українським і кримськотатарським політв’язням, що вони не самотні!»

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply