Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Національний інститут намагається принизити СКУ

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Національний інститут намагається принизити СКУ

На офіційному веб-сайті Національного інституту стратеґічних досліджень при президентові України, що є базовою науково-дослідною установою аналітико-прогнозного супроводження діяльності президента України, подається рекомендація тлумачити Світовий конґрес українців (СКУ) не як міжнародну координаційну надбудову, що представляє інтереси української діаспори, а «максимум як виразника позиції тільки певної частини або, скоріше, певних кіл української діаспори».

В аналітичній записці під назвою «Технології забезпечення інформаційної конкурентоздатності держави в сучасному світі: висновки для України» зазначається: «У даній ситуації СКУ слід тлумачити максимум як виразника позиції тільки певної частини або, скоріше, певних кіл української діаспори. У стратеґічному плані найефективнішою є політика розширення впливу Української держави на громади українців через усі існуючі їхні об’єднання й організації. Провідником такої політики традиційно є Українська всесвітня координаційна рада (УВКР)».

Щодо так званої даної ситуації подається таке роз’яснення. Від початку цього року СКУ, що позиціонується як «найвища координаційна громадська надбудова всіх організованих українців, які опинилися або народилися в діаспорі» […], в особі свого президента Евгена Чолія систематично виступає зі заявами (у тому числі, у рамках засідання комітету парламентського співробітництва «ЄС— Україна»), зміст яких прямо дискредитує дії чинної української влади в очах європейської та світової спільноти. Зокрема, були оприлюднені такі заяви:

«Загально визнано, що нинішні владні структури в Україні переслідують політичних опонентів і здійснюють на них тиск; […] ці переслідування продовжуються; […] Широко поінформовано, що українські незалежні засоби масової інформації й університети зазнали переслідування з боку українських владних структур […];

[…] нищівний курс владних структур України щодо україномовної освіти в Луганській і Донецькій областях».

СКУ закликає міжнародне співтовариство […] засудити неприпустимий антидемократичний тиск, який здійснюється на політичних опонентів в Україні.» (З офіційної заяви, надісланої, у тому числі, Верховному комісару ООН із прав людини Наванатем Піллай (Navanethem Pillay), директору Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ Джанезу Ленарчику (Janez Lenarcic), голові підкомітету Європарламенту з питань прав людини Хейді Хауталі (Heidi Hautala), комісару Ради Європи з прав людини Томасу Гаммарберґу (Thomas Hammarberg).

«Насамперед ідеться про Світовий конґрес українців (СКУ), що протягом поточного року виступив із низкою офіційних заяв і звернень до високопосадовців ООН, ЄС та ОБСЄ. Їх зміст, вочевидь, виходив за межі конструктивної критики щодо дій чинної української влади, прямо дискредитуючи її в очах європейської та світової спільноти».

Із повним змістом аналітичної записки можна ознайомитися за адресою: http://www.niss.gov.ua/articles/466.

«Світовий конґрес українців закликає владні структури України прислухатися до його звернень, які співзвучні з позицією міжнародного співтовариства. Замість намагатись принизити авторитет СКУ, який уже 45 років представляє інтереси багатомільйонної української діаспори, владні структури України повинні змінити свій нинішній курс і активно працювати, щоб Україна ставала дійсно демократичною європейською державою», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.

Світовий конґрес українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 млн українців. СКУ об’єднує у своєму складі українські організації з 32 країн і підтримує зв’язки з українцями ще 13 держав. Заснований 1967 року як неприбуткова організація, 2003-го СКУ був визнаний неурядовою організацією в Економічній і Соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

Світовий конґрес українців

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply