Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Молодь діаспори позбавили підтримки

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Молодь діаспори  позбавили підтримки

З 26 серпня до 2 вересня у Львові проходив Форум української молоді діаспори «Львів-2012», завершальним етапом якого стало написання підсумкової резолюції та проекту статуту Світового конґресу українських молодіжних організацій. У резолюції форуму делеґати констатували, що за останній рік із боку української держави не було зроблено жодного кроку для підтримки та розвитку взаємин з українською молоддю діаспори.

Як повідомили організатори заходу, учасники форуму постановили домогтися від влади створити й затвердити комплексну програму «Молодь діаспори», розробити інтернет-портал української діаспорянської молоді, офіційно зареєструвати молодіжні організації діаспори в країнах, де таких не існує, проводити щорічні форуми, конференції, табори та зустрічі української молоді діаспори.

Молодь висловила своє обурення політичним репресіями в Україні, зокрема над Юлією Тимо­шенко та Юрієм Луценком. Також у резолюції засуджується політика України щодо мовного питання, згортання євроінтеґраційних процесів, тиск на українські громадські організації в Росії тощо.

«Вимагаємо від української влади усунути наявні перешкоди й створити сприятливі умови для навчання української молоді діаспори у вищих навчальних закладах (ВНЗ) України, при цьому скасувати обмеження для закордонних українців на вступ до ВНЗ», — сказано в резолюції.

Нагадаємо, Форум української молоді діаспори проводився в Україні вже вдруге. Перший в історії незалежної України подібний захід відбувався в Києві й був присвячений 20-й річниці незалежності держави. Цього року форум зібрав 40 молодіжних лідерів діаспори з 20 країн світу: Канади, Росії, США, Польщі, Словаччини, Сербії, Румунії, Чехії, Болгарії, країн Прибалтики й ін.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...