Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

ІРА в Тернополі

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

ІРА в Тернополі

Хвиля презентацій книги про боротьбу Ірландської республіканської армії (ІРА) за незалежність і соборність Ірландії «Нація, яка не капітулює» докотилася до заходу України. 15 лютого книгу, яку видав Молодіжний націоналістичний конґрес, було репрезентовано читацькій аудиторії Тернополя.

У заході взяли участь Ярослав Іляш, який поряд із Віктором Рогом є упорядником книги, голова МНК Сергій Кузан, члени МНК Іван Кішка та Віталій Вовк. Презентацію відвідало багато гостей із когорти громадських діячів Тернопільщини, серед яких — Олег Вітвіцький, представник громадського політичного об’єднання «Українська справа», і Святослав Липовецький, представник СУМ в Україні.

Перед презентацією було організовано показ слайдів з історії визвольної боротьби ірландського народу, продемонстровано багато унікального фотоматеріалу, який увійшов і до видання. Далі слово взяли організатори, котрі розповіли про передумови створення книги та про її зміст і завдання.

«Нація, яка не капітулює» складається зі шести розділів, матеріали до яких бралися з видань УВО й ОУН, англомовних джерел, навіть праць, написаних кельтською мовою. Я також збирав свідчення учасників визвольної боротьби, спілкувався з представниками української діаспори у Британії. Книга вже набула чималого розголосу. Ще перед початком презентацій, які ми проводили в центральних і східних областях — Полтавській, Сумській, Харківській, отримали реакцію британського посольства на книгу. У Сумах нам намагалися зірвати презентацію за вказівкою міського голови, — розповів п. Іляш. — Так буває через те, що до ІРА, про яку йде мова в книзі, прив’язують тавро терористів. Але своїм прикладом, усупе­реч усім обставинам зламавши потугу найбільшої імперії — Британії, вони ввійшли в історію, вони здобули свободу, вірячи в себе, у Бога, в Ірландію й у свій дух».

Організатори презентації зазначають, що ця книга насамперед розрахована на молодь, яка на прикладі ІРА, ірландського народу може повчитися, як здобувати свою державу, захищати свою націю. До того ж, за словами організаторів, доля народу українського та шлях до свободи дуже подіб­ні до тої долі й того шляху, який здолав народ ірландський. Після Тернополя книгу будуть представляти в Івано-Франківську, Чернівцях і Вінниці.

 

Українська інформаційна служба

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply