Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Евген Чолій узяв участь у відзначенні 90-ліття «Просвіти» в Арґентині

Автор:

|

Грудень 18, 2014

|

Рубрика:

Евген Чолій узяв участь у відзначенні 90-ліття «Просвіти» в Арґентині
90-ліття «Просвіти» в Арґентині

90-ліття «Просвіти» в Арґентині

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), здійснив візит до Буенос-Айреса, де взяв участь у святкуванні 90-ліття українського культурного товариства «Просвіта» й зустрівся з проводами Української центральної репрезентації в Арґентинській Республіці, «Просвіти» та «Пласту».
У Золотій залі Палацу міської ради Буенос-Айреса п. Чолій висловив признання управі «Просвіти»,зокрема її голові Юрію Данилишину, за збереження українських національних цінностей і нагородив українське культурне товариство грамотою СКУ «За довголітню жертовну працю для добра українського народу в Арґентині й Україні».
У своїй промові президент СКУ закликав українців Арґентини стати на захист незалежності та цілісності України. Своєю чергою, «Просвіта» нагородила своїми медалями Евгена Чолія, Клавдіо Авруха, секретаря з людських прав і культурного плюралізму уряду міста Буенос-Айреса, і Віторіо Соротюка, голову Українсько-бразильської центральної репрезентації.
Президент СКУ відвідав організований «Просвітою» в театрі «Аудіторіо Белґрано» концерт, участь у якому взяли аргентинці: танцювальний колектив «Коломия» з міста Посадаса, ансамбль українських народних танців «Просвіта» у складі його нинішніх і колишніх членів, капела бандуристів ім. Тараса Шевченка, квартет «Чарівниці», дитячі ансамблі українських суботніх шкіл, співаки Ґабріела Веретка і Богдан Голодек із Буенос-Айреса, а також фольклорний ансамбль «Барвінок» із Куритиби (Бразилія). Виступаючи під час цього заходу, п. Чолій заохотив учасників концерту плекати українську культуру, що є нашою візитною карткою для міжнародного співтовариства.
Також Евген Чолій побував на службі Божій за мир, суверенітет і свободу України в українській католицькій катедрі Св. Покрови, після чого поінформував присутніх про діяльність СКУ на захист України та закликав українців Арґентини активно підтримувати ці зусилля СКУ.
Президент СКУ обговорив із владикою Даниїлом (Козлинським), апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці, ситуацію щодо українських церков в Арґентині та з Юрієм Дюдіним, послом України в Арґентині, — справу відносин із владними структурами Арґентини. Евген Чолій також мав зустрічі з проводами Української центральної репрезентації в Арґентинській Республіці, «Просвіти» та «Пласту», під час яких торкнувся питання співпраці з СКУ й проведення дo 30 квітня 2015 року Конґресу української центральної репрезентації в Арґентинській Республіці.
«Закликаю українців Арґентини і далі активно долучатися до праці своїх громадських організацій, підтримувати міжнародні зусилля на захист незалежності України та протидіяти російській дезінформації активним поширенням правдивої інформації про сучасні події в Україні», — заявив президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply