Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Евген Чолій, президент СКУ завершив робочий візит в Україну

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Евген Чолій, президент СКУ завершив робочий візит в Україну
Е. Чолій виступає на експертних безпекових дебатах

Е. Чолій виступає на експертних безпекових дебатах

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), завершив свій робочий візит до Києва, де зустрівся з високими релігійними та державними провідниками України, з представниками міжнародного співтовариства й українського громадянського суспільства, а також узяв участь у заходах з ушанування жертв Бабиного Яру в 75-ті роковини цієї трагедії.
Під час своїх зустрічей президент СКУ зосередив увагу на подальшій співпраці в справах захисту незалежності та територіальної цілісності України та людських прав жителів Донбасу і незаконно окупованої Російською Федерацією (РФ) Автономної Республіки Крим (АРК), прискоренні європейської й євроатлантичної інтеграції України та наданні Україні необхідної гуманітарної допомоги для подолання наслідків російської аґресії. Водночас було обговорено шляхи посилення спільних дій щодо переконання міжнародного співтовариства в тому, що теперішня російська аґресія в Україні є міжнародною кризою та що, захищаючи свої кордони, Україна зупиняє просування російського імперіалізму на Захід. Разом із тим ішлося про посилення впливу на міжнародне співтовариство щодо продовження економічних санкцій проти РФ до того часу, поки вона цілком не стане дотримуватися мінських домовленостей і не деокупує АРК, а також про протидію російській дезінформації.
27 вересня ц. р. Евген Чолій і Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, підписали Меморандум про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та СКУ. Перебуваючи в Києві, п. Чолій очолив делегацію СКУ, яка на запрошення уряду й Адміністрації Президента України долучилася до пам’ятних заходів із ушанування в Києві жертв Бабиного Яру.
Цього ж дня президент СКУ виступив на парламентських слуханнях в Україні на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність». Він також привітав публічний симпозіум, який організувала благодійна ініціатива «Українсько-єврейська зустріч», узяв участь у вшануванні жертв у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» та у пам’ятному прийнятті, на якому привітав Президента України Петра Порошенка i першу леді Марину Порошенко, та побував на тематичному концерті в Національній опері.
29 вересня ц. р. Евген Чолій привітав експертні безпекові дебати Prism Security Debates на тему: «Україна — ЄС: перспективи посилення безпекової співпраці», які були організовані представництвом Фонду ім. Фрідриха Еберта у співпраці з Радою зовнішньої політики «Українська призма» й Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
30 вересня ц. р. Евген Чолій та Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка», підписали Меморандум про співпрацю між СКУ та МІОК.
Президент СКУ також обговорив українсько-польські історичні питання з радником голови Верховної Ради України Остапом Кривдиком, керівником Департаменту зовнішніх зв’язків Української греко-католицької церкви митрофорним протоієреєм о. Олексою Петрівим, директором Інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем і його першим заступником Аліною Шпак, Іриною Ключковською й Іваном Васюником, співголовою Громадського комітету з ушанування пам’яті жертв Голодомору.
Евгена Чолія під час візиту в Україну супроводжувала Марина Ярошевич, представник СКУ зі зв’язків із міжнародними організаціями. На окремих зустрічах разом із ним також були присутні перший заступник президента СКУ Ярослава Хортяні, заступники президента СКУ Олена Кошарна та Тамара Ґалло-Олексій, скарбник СКУ Зенон Потічний, президент Українського конґресового комітету Америки Андрій Футей, директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук, директор гуманітарних ініціатив СКУ Віктор Гетьманчук і відомий український громадський діяч із Канади та продюсер фільму «Гіркі жнива» Ігор Ігнатович.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply