Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

До 200-річчя Тараса Шевченка

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

До 200-річчя Тараса Шевченка

Ушанування Шевченка в ООН
27 лютого ц. р. у Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Нью-Йорку відбудеться святкове відзначення на тему «Тарас Шевченко: борець за українську мову, самовизначення народів, людські права та соціальну справедливість». Цей захід, що пройде в межах Міжнародного дня рідної мови, присвячується 200-літньому ювілею Тараса Шевченка, велич котрого визначається значним внеском у загальнолюдську скарбницю культури. Організаторами врочистостей є СКУ та Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) за підтримки Постійного представництва України в ООН.
Програма вшанування передбачає привітання від Пан Ґі Муна, Генерального секретаря ООН, і Джона В. Еша, президента 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, виступи президента СКУ та президента СФУЖО, доповідь професора Торонтського університету Максима Тарнавського та мистецьку частину. Ведучим програми буде Петро Фединський, перекладач Шевченкового «Кобзаря».

Проект «Монументальна Шевченкіана»
Світова комісія з відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка при СКУ закликає українські громадські організації діаспори ознайомитись із виставкою «Монументальна Шевченкіана», яка представляє найунікальнішу на світі спадщину фотографій меморіальних об’єктів на честь Тараса Шевченка.
Громадський діяч і дослідник-монументаліст Руслан Теліпський, автор виставки, особисто дослідив, відвідав і сфотографував в Україні та в понад 20 державах світу близько 1 тис. монументів, стел, погрудь, меморіальних дощок і пам’ятних знаків,присвячених Тарасові Шевченку.
Єдина у своєму роді фотовиставка висвітлює створені в різні часи та в різних частинах світу меморіальні згадки про Великого Українця, котрого митці зображували й немовлям зі своєю матір’ю, і 14-річним підлітком, і повним наснаги молодиком, і людиною літнього віку. За сферою діяльності Тарас Шевченко постає у вигляді поета, мислителя, філософа, кобзаря, художника, козачка, пастуха, борця проти гніту, повстанця та солдата.
Під час відкриття фотовиставки її автор подає всі зібрані дані та цікаву інформацію про монументи в лекції на тему «Пам’ятники Т. Шевченку в Україні та світі. Їх роль і значення у формуванні позитивного іміджу України», яку супроводжує мультимедійним показом. Руслан Теліпський уже представив фотовиставку «Монументальна Шевченкіана» в Канаді, Швеції, Білорусії, Греції, Сербії та Латвії.

Прес-служба Світового конґресу українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply