Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 3, 2020

Чи повернуть українцям автономію?

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Чи повернуть українцям автономію?

Володимир Лукін (на фото), уповноважений із прав людини в Російській Федерації (РФ), звернувся до президії Верховного Суду (ВС) РФ із клопотанням скасувати рішення ВС про ліквідацію загальноросійського об’єднання «Федеральна національно-культурна автономія українців Росії» (ФНКАУР), проте отримав відмову. Про це повідомив Валерій Семененко, колишній співголова ФНКАУР. За його словами, відмовлено було в розгляді цієї справи на формальній підставі, оскільки закінчився термін подачі такого документа.

У клопотанні п. Лукін зазначав, що звертається на підставі відповідного листа Ніни Карпачової, уповноваженого Верхов­ної Ради України (ВРУ) із прав людини, у якому висловлено занепокоєння ухваленням ВС РФ рішення про ліквідацію ФНКАУР.

За словами Володимира Лукіна, постанову про ліквідацію було мотивовано тим, що ФНКАУР не представила документів, що містять звіт про її діяльність, а також річних бухгалтерських балансів за 2006—2008 рр. до органів державної статистики, відомостей про новий склад її керівних органів і співголів, про витрачання грошових коштів і використання іншого майна, достовірних даних про членів — реґіональні національно-культурні автономії, а крім того, використовувала печатку з найменуванням «Українці Росії», яка вживалася ще до її перейменування у квітні 2005 року. Тож пан Лукін уважає, що рішення про ліквідацію ФНКАУР «не може вважатися законним і обґрунтованим у зв’язку зі суттєвим порушенням матеріального права».

Як писав «Міст», 27 січня 2010 року рішенням ВС РФ було остаточно ліквідовано ФНКАУР, яка існувала з 27 березня 1998-го. Позов Міністерства юстиції РФ ґрунтувався на скарзі якогось п. Журавльова, активіста фонду «Родина», який заявляв, що ФНКАУР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає неґатив на Росію».

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply